25.9. 13.Střelecký maraton - Osterhofen - VzPi 100

Soutěže v kulových disciplínách ještě neskončily a pět členů klubu vyrazilo  sobotu 24.9. na první soutěž ze vzduchové pistole. Po roce jsme opět dostali pozvání na „Střelecký maraton“ od našich přátel do německého Osterhofenu. Tento již 13.ročník probíhal od pondělí 19.9. do soboty 24.9. Od pondělí do pátku závod probíhal ve dvou směnách od 18,00 hod. do 22,00 hod. V sobotu také ve dvou směnách od 12,00 hod. do 16,00 hod. Vyhlášení výsledků proběhlo v sobotu v 18,00 hod. za účasti místostarosty Osterhofenu. Na 20 střeleckých stavech se během šesti dnů vystřídalo 200 střelců ze vzduchové pistole a pušky. Na tento střelecký maraton je pro každého závodníka určen celkový čas dvě a půl hodiny.

Cesta tam i zpět byla bez problémů, počasí nám přálo. Na místo jsme dorazili včas, hodinu před začátkem, aby se všichni v klidu připravili na závod. Vzduchová pistole se střílela na elektronické terče a puška na papírové terče. Na stavy jsme nastupovali postupně, jak bylo místo. V kvalitní konkurenci střelců především z bavorských klubů jsme na začátku nové vzduchovkové sezóny dosáhli výborného úspěchu, určitě hodnotnými výsledky.

Tři vítězství a jedno druhé místo v jednotlivých kategoriích ve vzduchové pistoli hovoří za vše ! V kategorii dorostu zvítězil Lukáš Jouja výkonem 881 b. V kategorii žen zvítězila Zdeňka Strnádková výkonem 908 b. a druhá skončila Lenka Protivová výkonem 891 b. Všem třem velká gratulace k výkonům a umístění ! Třetího vítězství dosáhl Pavel Skopový v kategorii mladších seniorů, kde zvítězil výkonem 941 b. Na tomto závodů však nestartoval za náš klub. Také k pěknému výkonu gratuluji ! Věřím, že tento úspěch naše pistoláře bude dobře motivovat do nastávající sezóny k dalším výborným výkonům a ůspěchům.

Krásným momentem na závěr vyhlašování bylo určitě společné foto všech oceněných s poháry.