29.10. Plzeňská diabolka - 1.k.Zpč.poháru

Vzduchovková sezóna se rozjíždí. V Plzni se konal první závod ve vzduchové pistoli.

Náš klub uspořádal 1.kolo 21.ročníku Západočeského poháru pod tradičním názvem „Plzeňská diabolka“. Závodu se zúčastnilo celkem 44 pistolářů a pistolářek ve čtyřech věkových kategoriích. Účast nám trochu ovlinily podzimní prázdniny ve školách, prodloužený volný víkend.Ve čtvrté kategorii dorostu se zúčastnilo „jen“ 11 pistolářů a pistolářek. Obě směny byly zaplněny jen z poloviny. Nevadí, dosažené výkony v této kategorii byly velmi dobré. Věřím, že jak při druhém a hlavně při třetím kole, které pořádáme v prosinci bude účast opět vyšší. V kategorii mužů a juniorů zúčastnilo 13 pistolářů, v kategorii seniorů 16 pistolářů. V disciplíně VzPi 40 jsme vypsali dvě kategorie. V kategorii žen startovaly 4 pistolářky.

Z našeho klubu se prvního závodu sezóny zúčastnilo 7 pistolářů a 3 pistolářky.  Naši pistoláři a pistolářky se prosadili svými výkony ve třech kategoriích. V kategorii mužů skončil na třetím místě Pavel Skopový výkonem 562 b. V kategorii žen skončila na druhém místě Zdeňka Strnádková výkonem 355 b. Nejúspěšnější jsme byli v kategorii dorostu. Největší pochvalu zaslouží Lenka Protivová, krásným výkonem 370 b. skončila druhá. Na čtvrtém místě skončil Lukáš Jouja , jehož výkon 355 b. s novou pistolí má také určitě svoji hodnotu. Krásného úspěchu dosáhl další náš mladý pistolář Matěj Zátko, který si svůj osobní rekord posunul na hranici 338 b. Všem moc gratuluju !!!

Hned příští víkend nás čeká další závod VC Dukly jako 2.kolo Zpč.poháru. Věřím, že se opět naši zástupci prosadí mezi oceněné.   

Na Rajčeti najdete foto