5.11. VC Dukly - 2.k.Zpč.poháru

V Lobzích proběhlo 2.kolo Zpč.poháru ve vzduchové pistoli pod názvem „VC Dukly“. Závod byl již tradičně uspořádán i ve vzduchové pušce. Tento závod je již tradičně prvním kontrolním pro účely reprezentace. První dvě směny byly vypsány pro pistoláře, druhé dvě směny pro puškaře. Ve vzduchové pistoli byla účast znatelně početnější než před týdnem při prvním kole. Zúčastnilo se celkem 81 pistolářů a pistolářek ve čtyřech kategoriích.

V mužích startovalo 18 pistolářů, v seniorech také 18 pistolářů. V kategorii žen a juniorek 14 pistolářek a v tradičně nejpočetnější kategorii dorostu 31 pistolářů a pistolářek. Věřím, že 3.kolo, které pořádáme v prosinci přitáhne stejný počet závodníků. Také skutečnost, že se bude střílet tradiční finále na elektronické terče bude pro závodníky v jednotlivých kategoriích dostatečně motivující.

Tento závod si nenechali ujít také zástupci z našeho klubu. Zúčastnilo se celkem 6 pistolářů a 5 pistolářky. V každé kategorii jsme se dostali mezi vyhodnocené, i  když všichni určitě se svými výkony nebyli spokojeni. V mužské kategorii skončil na pátém místě Pavel Skopový výkonem 557 b. V seniorech si nejlépe vedl Vlastislav Fiala, který výkonem 548 b. skončil na pátém místě. Medailových umístění jsme dosáhli v disciplíně VzPi 40. V kategorii žen a juniorek skončila na druhém místě Denisa Bezděčná velmi pěkným výkonem 376 b. Určitě nejvíce překvapily svými výkony naši zástupci v kategorii dorostu. Na druhém místě skončila Lenka Protivová výkonem 366 b. pouhé dva body za vítězkou kategorie. Na třetím místě skončil Lukáš Jouja výkonem 360 b. Určitě příjemným překvapením je výkonem dalšího našeho dorostence Matěje Zátka, který si posunul hranici svého osobního rekordu o dalších devět bodů na 347 b. Všem úspěšným moc gratuluji !!!

Příští týden si nejspíše uděláme volný víkend, pokud se někdo nerozhodne jet do Karlových Varů a za 14 dní nás čeká první závod I.kategorie v Liberci.

Na Rajčeti najdete foto