20.11. GP Nisa, VC Stráže n.Nisou - VzPi, VzPu

V Liberci proběhl další sledovaný dvoudenní závod pro potřeby reprezentace, první dva závody nové sezóny I.kategorie „GP Nisa“ a „VC Stráže n.Nisou“. Z našeho klubu se tohoto dvoudenního klání zúčastnili 4 závodníci ve vzduchové pušce a 4 závodníci ve vzduchové pistoli. Musím připojit malý postřeh k organizaci tohoto jedničkového závodu. Přesto, že organizátor spustil přihlášky na tento závod již 7.října po oba dny se objevilo dost volných míst ve všech vypsaných směnách v obou závodech. O zmatcích při organizaci finálového závodu v sobotu ani nemluvím. Finále VzPu místo v 18,30 hod. začalo až v 19,15 hod. Vyhlašování výsledků proběhlo až před půl devátou večer.

Naši zástupci ve vzduchové pušce získali čtyři prvenství. Oba závody vyhráli Filip Nepejchal v mužích a Lucie Brázdová v ženách. Lucie Brázdová vyhrála navíc speciální finále o horské kolo.

Ve vzduchové pistoli jsme měli dvojnásobné zastoupení v mužské kategorii. Úspěšnější byl Pavel Skopový, kterému se lépe vydařil druhý závod, kde výsledkem 563 b. skončil na pátém místě. Velkou radost mám z výkonů Lenky Protivové v kategorii žen i když je věkem ještě dorostenka v tomto roce. V sobotu skončila na čtvrtém místě výkonem 363 b. Třetí místo prohrála o“ jednu“ středovou desítku. Na neděli se připravila o mnoho lépe. Nový osobní rekord o čtyři body 375 b. a vítězství v kategorii je vynikající ! ! ! Moc gratuluju ! Lukáši Joujovi v kategorii dorostu se lépe povedl sobotní závod, kde výsledkem 356 b. skončil na sedmém místě.

Příští týden nás čeká další jedničkový dvoudenní závod GP Rapid, který pořádá náš klub.  

Na Rajčeti najdete foto, výsledky najdete zde