27.11. GP Rapid - VzPi, VzPu

O víkendu uspořádal náš klub další ročník GP Rapid ze vzduchových zbraní. Závod byl dalším sledovaným pro potřeby reprezentace. Po organizační stránce jsme závod zvládli velmi dobře, bez větších problémů . Věcné ceny předával oceněným závodníkům ředitel soutěže, předseda našeho klubu mgr.Vlastislav Fiala.

Účast zahraničních střelců byla nižší, zúčastnily se pouze závodníci z Německa a Slovenska. Přesto byla celkově účast vyšší než při loňském ročníku této soutěže. Celkem startovalo v sobotu 225 závodníků a v neděli 209 závodníků ze vzduchové pušky a pistole. Po oby dny byl časový program vypsán na pět směn.

V silné domácí konkurenci jsme získali  sedm umístění na stupních vítězů. Šest jich ziskali naši puškaři a puškařky z Centra sportu. Dvakrát bronzový mezi muži byl Filip Nepejchal. V sobotu po základu výsledkem 621,9 b. a po finále 205,1 b. V neděli výsledkem 623,8 b. Dvakrát se na stupně vítězů probojovala také Aneta Brabcová mezi ženami. V sobotu skončila druhá výsledkem po základu 417,6 b. a po finále 207,9 b. V neděli zvítězila výkonem 418,2 b. V kategorii žen dosáhly naše puškařky ještě dvou bronzových umístění. V sobotu skončila třetí Nikola Foistová výsledkem po základu 409,3 b. a po finále 186,0 b. V neděli byla bronzová Lucie Brázdová výkonem 414,4 b.

Naši pistoláři získali jedno vítězství. V sobotním finálovém závodě mezi ženami při čtyřnásobném zastoupení jsme na stupně vítězů nedosáhli. Nejlepší skončila Denisa Bezděčná, která skončila na čtvrtém místě hezkým výsledkem po základu 374 b. a po finále 155,3 b. V neděli se zlepšila a zvítězila výsledkem 376 b. Z dorosteneckých závodníků bych vyzdvihl výkon Matěje Zátka, který si v nedělním závodě výkonem 348 b. zlepšil o 1 bod svůj osobní rekord.

Úspěšným gratulujeme a ostatním držíme palce na dalších závodech. V sobotu 3.12. se koná v Lobzích 3.kolo Zpč.poháru a finálový závod ve vzduchové pistoli.

Na Rajčeti najdete foto