21.1. Chodský čakan - VzPi, VzPu 60, 40

V Plzni - Lobzích proběhl již 33.ročník soutěže „Chodský čakan“ v disciplínách vzduchová pistole a puška. Soutěž byla v obou disciplínách pro střelce z Plzeňského kraje zároveň krajským přeborem. Zúčastnilo se 48 závodníků v disciplíně vzduchová pistole a 48 závodníků v disciplíně vzduchová puška. Závod byl vypsán do třech směn. Po skončení závodu pořadatel SSK Psohlavec Domažlice předával v každé kategorii nejlepším krásné poháry. Zároveň Plzeňské krajské sdružení ocenilo krásnými poháry a střelivem nejlepší v krajském přeboru. Kaňkou na vyhlašovaní výsledků je značná neúčast závodníků při vyhlašování výsledků.  Vše, ale proběhlo bez problémů.

Tento tradiční závod si nenechali ujít především střelci z našeho klubu. A myslím si, že byli úspěšní a to především mladí střelci. 

Ve vzduchové pušce v kategorii dorostu skončila na třetím místě Bakešová Natálie výkonem 399,8 b. V krajském přeboru v kategorii dorostenek skončila na druhém místě. V krajském přeboru kategorie dosrostenců skončil na druhém místě Rudolf Kořínek výkonem 386,1 b.

Ve vzduchové pistoli byli naši střelci úspěšnější. V kategorii mužů zvítězil Pavel Skopový pěkným výkonem 569 b., v krajském přeboru této kategorie zvítězil. V kategorii žen, juniorek skončila na druhém místě Lenka Protivová výkonem 362 b., třetí skončila Zdeňka Strnádková výkonem 350 b. V krasjkém přeboru si obě o stupínek polepšily. Lenka Protivová je krajskou přebornicí a Zdeňka Strnádková skončila na druhém místě. V kategorii dorostu dosáhl pěkného výkonu Lukáš Jouja 359 b., skončil na pátém místě. V krajském přeboru bohužel na centrové desítky třetí místo. Nevadí, hezký výkon dokázal na to, že krátkou dobu střílí s jinou zbraní.

Všem našim úspěšným blahopřeji ! ! ! Příští víkend vyjíždíme na závody I.kategorie do Liberce.

Na Rajčeti najdete foto