29.1. GP Liberec - VzPi

V Liberci se konal další sledovaný závod pro potřeby reprezentace kategorie I s mezinárodní účastí "GP Liberec" a "GP Syner". Účast na tomto závodě si nenechali ujít střelci z našeho klubu. Závod byl tentokráte vypsán po směnách jinak než bylo obvyklé při těchto závodech. V sobotu byly nejprve tři směny pro vzduchovou pistoli, pak finále a vyhlášení. Poté byly vypsány dvě směny pro vzduchovou pušku, také finále a vyhlášení. V neděli to bylo naopak, nejprve byly dvě směny pro vzduchovou pušku, pak dvě směny pro vzduchovou pistoli. Nedělní program byl bez finále.

Při sobotním programu během směn byla pouštěna závodníkům hudba. Při finálových závodech vzduchové pistole to pořadatel dle mého názoru a některých dalších přihlížejících s hlasitostí trochu přeháněl. K hranici sto decibelů určitě nebylo daleko. O velkém fópá při vyhlášení finále ve vzduchové pistoli kategorie mužů ani nemluvím. Vzhledem ke skutečnosti, že jsme byli nalosováni v neděli až do čtvrté směny a přijeli bychom domů dost pozdě, tento nedělní závod jsme vzdali a zúčastnili se jen v sobotu.

Oba zúčastnění pistoláři se kterými jsem vyrazil si vedli opravdu velmi dobře. V kategorii dorostu startoval Lukáš Jouja. Přes nepovedený začátek se kterým určitě nebyl spokojen dokázal, že je bojovník a že umí. Dosáhl krásného výsledku 359 b. a páté místo v kategorii. V kategorii žen startovala Zdeňka Strnádková. Od začátku bylo na ní vidět soustředění, nasazení, aby si konečným výsledkem udělala radost především sama sobě. Po závodě měla radost ze své práce, nejlepší výsledek sezóny 359 b. a třetí místo v kategorii k její spokojenosti také přispělo. K lepšímu výsledku chybělo více štěstí v podobě většího počtu desítek. Do finálového závodu postupovala ze třetího místa po základu, vylosována na stanovišti H při finále. I v tomto finále byla na ní vidět soustředěnost, nasazení odpracovat každou ránu. I tady ji chybělo kousíček štěstí ke třetímu místu. Celkové čtvrté místo po finále s výsledkem 145,3 b. je krásným úspěchem. Oběma moc gratuluju, mám z nic radost !!!

Příští týden nás čeká další jedničkový závod, tentokráte na oba dny v Pobědradech.

Na Rajčeti najdete foto