5.2. VC Středočeského kraje

V Poděbradech se konal další dvoudenní sledovaný závod kategorie I pro potřeby reprezentace, opět s mezinárodní účastí pod názvem „VC Středočeského kraje“. V sobotním programu navazovali finálové závody průběžně za sebou hned po skončení jednotlivých kategorií v obou disciplínách. Po skončení každého finále hned navazovalo vyhlášení výsledků. Nedělní program byl bez finálových závodů, vyhlášení vysledků proběhlo po skončení poslední směny.

Tentokráte při sobotním i nedělním programu nebyla pouštěna hudba jako v Liberci. Některým přítomným závodníkům hudba dle jejich vyjádření chyběla. Bohužel při finálových závodech opět zklamala technika. Finálový závod v disciplíně VzPi 40 ženy, juniorky byl v polovině zastaven a po patnácti minutové pauze znovu opakován. Pak již vše proběhlo bez problémů.

Se stejnou dvojicí pistolářů jako v Liberci jsem vyrazil i na tento závod. Oba si vedli opět velmi dobře. V kategori dorostu startoval Lukáš Jouja. Přes nesoustředěný začátek dosáhl v sobotním krásného výsledku 355 b. a první místo v kategorii. Ve finále udržel pevné nervy, zvítězil celkově s výsledkem po finále 183,4 b. V kategorii žen startovala Zdeňka Strnádková. Moc spokojená s výsledkem nebyla, dosáhla 349 b. a do sobotního finále postupovala z osmého místa. Ve finále se musela vyrovnat s jeho přerušením. Přesto, že se ji nedařilo jako v Liberci je konečné sedmé místo určitě úspěchem. V nedělním závodě i oba zlepšili výkony, umístění, náladu i chuť do další práce. Lukáš Jouja dosáhl krásných 360 b. a druhé místo v kategorii. Zdeňka Strnádková dosáhla 356 b. a šesté místo v kategori. Z obou mám opět radost a oběma gratuluju !!! Příští týdem nás čeká druhé kolo Extraligy družstev.    

Na Rajčeti najdete foto, výsledky najdete zde