5.3. Extraliga družstev - 3.kolo

Poslední ostrou zkouškou před M ČR bylo nedělní 3.kolo Plzeňské extraligy družstev, které uspořádal náš klub v Lobzích. V prvnín závodě tohoto kola se střílelo o konečné umístění ve skupinách. Poté následovalo finálové kolo, kde vítězové skupin stříleli o celkové první místo, druzí ve skupinách o třetí místo atd. Opět během obou závodů jsme závodníkům pouštěli z reproduktorů hudbu, bez níž bychom si tento závod už nedokázali představit.

Bylo to napínavé až do konce, ve skupině A došlo k rozstřelu mezi SSK Louny a SSK Sport Písek. Ve skupině B rozhodoval o pořadí na třetím a čtvrtém místě vzájemný duel mezi SSP Rapid Plzeň a SSK Tachov ve kterém bylo naše družstvo lepší.

Výkony členů našeho družstva byly velmi dobré, mám ze všech radost. V prvním závodě porazili SSK Tachov poměrem 13 : 11 a toto vítězství zajistilo našemu družstvu třetí místo ve skupině. Ve finále se utkalo o celkové páté místo. Lenka Protivová  dosáhla výkonu 360 b., získala 4 body. Zdeňka Strnádková dosáhla výkonu 350 b., získala 3 body. Tereza Tomavá dosáhla výkonu 338 b., získala 6 bodů.

Ve finálovém závodě o celkové páté místo se naše družstvo utkalo s SSK Duel Praha. V tomto souboji se tolik nedařilo, naše družstvo prohrálo poměrem 15 : 9 a skončilo celkově na krásném šestém místě. Přes porážku byly výkony opět velmi dobré. Lenka Protivová dosáhla výkonu 368 b., získala 5 bodů. Zdeňka Strnádková dosáhla výkonu 358 b., získal 1 bod. Lukáš Jouja dosáhl výkonu 356 b., získal 3 body. Všem za velmi dobré výkony a krásné šesté místo družstva  v silné konkurenci moc gratuluji !!!

Vzhledem k tomu, že příští víkend není žádný další možný závod musím vymyslet nějaký kontrolní závod pro naše nominované pistoláře na M ČR. Motivace střílet na kontrolním závodě o něco, určitě neuškodí a jen pomůže!!!

Na Rajčeti najdete foto