20.3. Mistrovství ČR - vzduch.zbraně

V Lobzích proběhl letošní vrchol vzduchovkové sezóny Mistrovství ČR ze vzduchových zbraní v disciplínách vzduchová pistole a puška. Organizací tohoto Mistrovství byl pověřen SSK Duel Praha. Dvoudenního klání se zúčastnilo 235 pistolářů a pistolářek v sobotu, 233 puškařů a puškařek v neděli. Po oba dny se střílelo v pěti směnách, finálové závody probíhaly v návaznosti po skončení jednotlivých kategorií.

Z našeho klubu se tohoto mistrovství zúčastnilo 6 pistolářů a 3 pistolářky. Ve vzduchové pušce jsme zastoupení neměli. Ne všichni zvládli tento vrchol sezóny dle svých představ. Přesto někteří dosáhli velmi dobrých výkonů.

Největší radost mám z výkonu Lenky Protivové v kategorii juniorek. V základním závodě dosáhla krásných 371 b. a postupovala ze třetího místa. Ve finále trochu vládla nervozita, ale konečné šesté místo s výsledkem 143,4 b. je výborné. Zvládla dobře přechod z dorostu do kategorie juniorek. Radost mám z výkonu Terezy Tomanové v kategorii mladších dorostenek. Koušíček štěstí, jediný jeden bod ji chyběl k bronzové medaili. Krásný výkon 352 b. a páté místo je výborné. Jedinou medaili a to bronzovou pro náš klub získalo družstvo žen v sestavě Lorencová, Strnádková, Protivová, které dosáhlo výkonu 1094 b. Svými výkony určitě nezklamali Pavel Skopový  563 b., Zdeňka Strnádková 358 b., Lukáš Jouja 352 b. Stačilo to však na umístění v první polovině výsledkových listin svých kategorií. Všem k hodnotným výkonům a našemu družstvu žen k bronzu moc blahopřeji !!!

Bohužel jako hlavní rozhodčí celého mistrovství jsem neměl čas pořídit ani jednu fotku, což mě moc mrzí. Sezóna nám skončila, nyní si chvilku odpočineme a začátkem dubna jdeme na kulovou sezónu.

výsledky najdete zde