8.5. VC Osvobození

V Lobzích proběhl již 48.ročník „VC Osvobození“ největšího mezinárodního závodu v České republice. Zúčastnila se kompletní střelecká špička takřka ve všech disciplínách. Zúčastnilo se 675 střelců ze 36 států, včetně naší kompletní reprezentace. Nejpočetnější delegací byla Indie se 104 střelci. Ve středu byly na programu tréninky, soutěže od čtvrtka do neděle. Jako hlavní rozhodčí na 25 m střelnici jsem sledoval výkony světové špičky velmi pozorně. Musím říct, bylo na co koukat. Především ve sportovní pistoli kategorie žen výkon řecké střelkyně Anny Korakaki 594 b. a v rychlopalné pistoli  kategorie mužů výkon německého střelce Christiana Reitze 590 b. jsou vynikající. Nejinak tomu bylo i v ostaních disciplínách.

Bohužel jako hlavní rozhodčí jsem neměl čas pořídit fotografie alespoň z průběhu závodů na 25 m střelnici. Nechci mít nějaké nepříjemnosti, že se nevěnuju funkci. A aby se to obrátilo proti mně už nechci vůbec.

Z našeho klubu se do nominace na tento závod dostali tři střelci. Nedosáhli sice na stupně vítězů či do popředí výsledkových listin, svými výkony rozhodně v tak kvalitní konkurenci nezklamali. Ve sportovní pistoli skončila na 29.místě Petra Trdličková výkonem 569 b. Ve velkorážné pistoli skončil na 27.místě Jindřich Skupa výkonem 556 b., na 35.místě skončil Pavel Skopový výkonem 549 b. Ve standardní pistoli skončil na 31.místě Jindřich Skupa výkonem 546 b. V libovolné pistoli skončil na 39.místě Pavel Skopový výkonem 533 b. Všichni se umístili uprostřed výsledkových listin. Za dosažené výkony všem  gratulujeme !

V úterý 9.5. čeká naše mladé pistoláře závod Duklácká sportka mládeže a hned další víkend 2.kolo KZR !  

výsledky najdete zde