23.5. ČPTM - 1.kolo - česká větev

O víkendu proběhlo v Českých Budějovicích 1.kolo ČPTM - česká větev. Tak jako v předchozích ročnících na pozvání pořadatele jsem byl v sobotu hlavní rozhodčí pistolových disciplín. Účast byla opět rekordní, vyšší než minulý ročník. Převahu měli opět puškaři, pistoláři co se týče účasti nezaostali. V disciplíně SM 60 - 54 dorostenců a 40 dorostenek, v disciplíně VzPu 40 - 35 dorostenců a 20 dorostenek, v disciplíně SM 3 x 20 15 dorostenců a 8 dorostenek - 182 startů v puškových disciplínách. V disciplíně VzPi 40 - 43 dorostenců a 23 dorostenek, v disciplíně SP 30 + 30 - 29 dorostenců  15 dorostenek - 111 startů v pistolových disciplínách.

Z našeho klubu se zúčastnilo 5 pistolářů a 1 pistolářka. Výsledkově se nikomu příliš nedařilo, žádný z našich mladých pistolových nadějí neskončil do třetího místa. Martin Kubeš  ve vzduchové pistoli - výkon 353 b. , skončil jedenáctý. Ve sportovní pistoli - výkon 518 b., skončil sedmý - nejlepší umístění našich nadějí. Václav Kuna ve vzduchové pistoli - výkon 338 b., skončil na  21.místě. Ve sportovní pistoli - výkon 513 b., skončil osmý. Matěj Zátko ve vzduchové pistoli - výkon 335 b., skončil na 25.místě. Ve sportovní pistoli - výkon 493 b., skončil na 17.místě. Lukáš Jouja ve vzduchové pistoli - výkon 343 b., skončil na 15.místě. Ve sportovní pistoli - výkon 455 b., skončil na 25.místě. Martin Pojer ve vzduchové pistoli - výkon 317 b., skončil na 32.místě. Tereza Tomanová ve vzuchové pistoli - výkon 334 b., skončila na 17.místě.

Z pohledu trenéra se musím zmínit ještě o jednom. Přes rekordní účast v pistolových disciplínách, která byla oproti loňsku vyšší, byly výsledky především ve sportovní pistoli velmi slabé. Svojí úrovní nemají co dělat na soutěži tohoto významu. To už je námět k zamyšlení asi pro někoho jiného, jak úroveň ( výsledkovou ) této soutěže pozvednout. Setkal jsem se s názorem jiných trenérů, že se svými svěřenci budou jezdit na kvalitní závody k našim sousedům. Bohužel jako rozhodčí jsem se setkal s jiným nedostatkem.  Mladí závodníci odcházejí po skončení závodu bez kontroly zbraně. Proto jsem musel udělit jednu diskvalifikaci během druhé směny otočného terče ! ! ! Závod sportovní pistole ve třech směnách byl náročný, ale zvládli jsme to včas a rychle.