3.7. ČPTM - K.VARY - 2.kolo - ČV

O víkendu proběhlo v Karlových Varech 2.kolo Českého poháru talentované mládeže - česká větev. Tak jako v Českých Budějovicích jsem byl na žádost pořadatele hlavní rozhodčí pistolových disciplín. Účast byla opět velmi početná, jak v pistolových, tak i v puškových disciplínách. V disciplíně SM 60 - 55 dorostenců a 35 dorostenek, v disciplíně VzPu 40 - 35 dorostenců a 18 dorostenek, v disciplíně SM 3 x 20 - 17 dorostenců a 9 dorostenek. V disciplíně VzPi 40 - 40 dorostenců a 21 dorostenek, v disciplíně SP 30 + 30 - 27 dorostenců a 14 dorostenek.

Z našeho klubu se zúčastnili 3 pistoláři a 1 pistolářka, mezi puškaři jsme žádného nadějného střelce neměli. Výsledkově se našim mladým nadějím dařilo tak napůl. Velkou pochvalu určitě zaslouží Martin Kubeš, kterému se dařilo nejvíce. Ve vzduchové pistoli dosáhl výkonu 366 b. , skončil na čtvrtém místě. Také ve sportovní pistoli skončil na čtvrtém místě výkonem 539 b. Moc gratulujume ! ! ! Lukáš Jouja ve vzduchové pistoli dosáhl výkonu 353 b., skončil na osmém místě. Bez tréninku určitě jeho solidní výkon. Ve sportovní pistoli začal krásnou položkou 95 b. Bohužel pak musel odstoupit pro závadu na zbrani. Martin Pojer dosáhl ve vzduchové pistoli výkonu 347 b., skončil na desátém  místě. Ve sportovní pistoli dosáhl výkonu 489 b., skončil na devatenáctém místě. Tereza Tomanová ve vzduchové pistoli dosáhla výkonu 334 b. který ji stačil na jedenácté místo. Ve sportovní pistoli dosáhla výkonu 475 b., skončila na dvanáctém místě. Zlepšený osobní rekord o dva body. Škoda jedné chyby v poslední položce na otočném terči, mohl být osobák ještě lepší. I tak je třeba pochválit za zlepšený výkon !!!!

Opět jako hlavní rozhodčí a především jako trenér se musím zmínit o jedné skutečnosti. Oproti 1.kolu v Českých Budějovicích si závodníci dali pozor a nemusel jsem nikoho diskvalifikovat. Ale opět stará bolest, třetina výsledků ve sportovní pistoli i ve vzduchové  pistoli byly žalostné. Je opravdu k zamyšlení jestli výkony nad 400 b. a pod touto hranicí ve sportovní pistoli a ve vzduchové pistoli výkony pod hranicí 300 b. nominovat na tuto soutěž.Takové výkony nemají co dělat na soutěži této úrovně. A je na našich činovnících z vedení svazu, jestli už konečně změní kritéria pro nominaci na tuto soutěž.
Bohužel jako hlavní rozhodčí při řízení tohoto časově náročného závodu jsem neměl čas pořídíit nějaké foto, tak příště.

výsledky najdete zde