14.8. 3.kolo ČPTM

O víkendu proběhlo v Lobzích 3.kolo Českého poháru talentované mládeže, společné pro Čechy a Moravu. Časový program byl hlavně v sobotu dost časově nabitý, protože současně probíhalo také Akademické M ČR. Vše bylo upraveno tak, aby závodníci měli dostatek času přejít z jednoho střeliště na druhé. Ve vzduchové a sportovní pistoli byly vypsány tři směny. Ve sportovní pistoli museli závodníci ostřílet mířenou a hned následně otočný terč.  Z našeho klubu se tohoto společného kola ČPTM zúčastnilo 5 pistolářů. Nevedli si špatně, všichni skončili v první polovině výsledkových listin. Nejlépe si vedli Martin Kubeš a Václav Kuna. Martin zvítězil ve vzduchové pistoli výkonem 373 b., ve sportovní pistoli skončil na druhém místě výkonem 552 b. Václav zvítězil v nedělní rychlopalné pistioli výkonem 538 b.

Hned po skončení tohoto kole byla proveden nominace na finále ČPTM, které se koná za čtrnáct dní opět v Plzni.
Ve vzduchové pistoli byli nominováni : Martin Kubeš, Lukáš Jouja, Martin Pojer, Tereza Tomanová.
Ve sportovní pistoli byli nominováni : Martin Kubeš, Václav Kuna, Matěj Zátko.
V rychlopalné pistoli byl nominován : Václav Kuna. Držte všem našim nominovaným při finále palce.

Musím opět zmínit jednu věc při pohledu na výsledkové listiny tohoto kola - třicet procent závodníků by nemělo na této soutěži startovat, vzhledem k výkonnosti. Ještě štěstí, že se toto kolo opět na 25 m střelnici střílelo na papírové terče.