2.9. Klatovská sportka + Zpč.pohár

V Klatovech se konala soutěž Klatovská sportka v disciplíně sportovní pistole 30 + 30, která byla zároveň 5.kolem Zpč.poháru. Po skončení této soutěže bylo provedeno vyhodnocení tohoto ročníku Zpč.poháru. Ve startovním poli se sešlo „pouhých“ 11 pistolářů rozdělených do dvou věkových kategorií. Vzhledem k malému počtu závodníků jsme závod zvládli velmi brzy, v jedenáct hodin bylo vyhlášení výsledků. Závod provázelo již chladnější počasí.

Z našeho klubu se generálky před blížícím se M ČR zúčastnil pouze dorostenec Lukáš Jouja. Závod se mu vydařil tak napůl. První polovinu závodu zvládl velmi dobře, v otočném terči se nevyvaroval chyb. Přesto výsledek 516 b. je určitě slušný na jeho momentální možnosti. Kategorie mužů a junorů byla sloučena s dorostenci. Lukáš skončil na pátém místě.

V celkovém hodnocení Zpč.poháru jsme získali jedno umístění na stupních vítězů. V kategorii mužů a juniorů skončil na druhém místě Martim Kubeš celkovým ziskem 39 bodů.

Osobním zklamáním je pro mě počet střelců na tomto tradičním závodě a hlavně počet střelců - 4 - při vyhlašování Zpč.poháru. Polovinu pohárů, včetně střeliva jsem musel odvážet zpět. Nejenom proto jsem již při zahajení soutěže konstatoval, že toto je poslední ročník Zpč.poháru v této disciplíně.

Na Rajčeti najdete foto

Blíží se vrchol domácí kulové sezóny M ČR, držte všem našim nominovaným střelcům palce k co nejlepším úspěchům !!!