10.9. M ČR - kulové disciplíny

V Lobzích proběhl vrchol domácí kulové sezóny M ČR v pistolových a puškových disciplínách pro rok 2017. Soutěže v jednotlivých disciplínách probíhaly od pátku do neděle, celému mistrovství přálo příjemné počasí, i když po ránu bylo už dost studeno. Střelci našeho klubu se mezi domácí elitou určitě neztratili.

Většina našich nominovaných startovala v pistolových disciplínách, v puškových disciplínách jsme měli jediného zástupce.  V soutěžích jednotlivců se našim střelcům nepodařilo probojovat se svými výkony na stupně vítězů, v soutěžích družstev jsme získali tři cenné kovy.

Ve velkorážné pistoli družstvo v sestavě J. Skupa, P. Skopový a V. Hurt získalo stříbrné medaile výkonem 1650 b. Ve sportovní pistoli v mužích družstvo v sestavě P.Skopový, M.Kubeš a V.Hurt získalo bronzové medaile výkonem 1670 b. Ve standardní pistoli družstvo v sestavě P. Skopový, J. Skupa a M. Kubeš získalo bronzové medaile výkonem 1632 b.

V pistolových disciplínách měla nejblíže k medaili v jednotlivcích Petra Trdličková. Ve sportovní pistoli v kategori žen skončila po základním závodě na druhém místě výkonem 576 b. Po finále skončila celkově čtvrtá výkonem 17 zásahů. Dalšího pěkného umístění dosáhl Jindřich Skupa ve velkorážné pistoli, páté místo a výkon 563 b. Úspěchem je určitě páté místo Pavla Skopového ve sportovní pistoli v mužích výkonem 566 b. Pěkného výkonu dosáhl také Martin Kubeš mladší ve stejné disciplíně v kategorii dorostenců, šesté místo a výkon 547 b. Dařilo se určitě také Lence Protivové v juniorkách. Výkon 528 b. v základním závodě nebyl podle jejích představ, ale celkové páté místo výkonem 5 zásahů po finále je velmi dobré. Náš jediný zástupce v pušce Tomáš Jeřábek startoval v disciplíně LM 60, zde skončil na 12.místě výkonem 617,2 b.

Všem našim úspěšným blahopřejeme a do zbytku kulové sezóny přejeme hodně štěstí.