1.10. Osterhonský střelecký maraton - VzPi, VzPu 100

V německém Osterhofenu se konal již „14.Osterhofenský střelecký maraton“ v disciplínách VzPi a VzPu 100. Program této soutěže je vypsán od pondělí 25.9. do soboty 30.9. Ve všední den jsou dvě směny od 18,00 do 22,00 hod. V sobotu také dvě směny od 12,00 do 16,00 hod. Každá disciplína se střílela na 10 stavech, pistole na elektroniku, puška na papírové terče. Vyhlášení výsledků se konalo   v sobotu v 18,00 hod.

Z našeho klubu se tohoto krásného, ale zároveň náročného závodu zúčastnil jeden dospělí pistolář a dvě dorostenecké pistolářky.

Krásného úspěchu dosáhly naše mladé pistolářky se kterými jsem vyrazil na tento závod především k získání zkušeností. Obě mě velmi mile překvapily, jak závod zvládly a jakého krásného výkonu dosáhly. V kategorii dorostu zvítězila Tereza Tomanová výkonem 882 b. Skvělé !!! Na druhém místě skončila Nikola Netolická výkonem 801 b. Vynikající !!! Oběma velká gratulace, tento výkon jim dal dostatek zkušeností a energie do dalšího tréninku. Obě zářily spokojeností, když přebíraly krásné poháry při vyhlašování výsledků.

Třetí náš zástupce Bohuslav Špaček skončil v kategorii mužů na třináctém místě hodnotným výkonem 860 b.

Na Rajčeti najdete foto, výsledky najdete zde