Jsme klub s dlouholetou tradicí, jehož založení se podle dochovaných informací datuje v roce 1950. Věnujeme se převážně pistolovým disciplínám ve všech věkových kategoriích. Velmi dobře funguje v disciplíně vzduchová puška vleže skupina mládeže ve věku 12 - 14 let. Mládežnickým kategoriím v puškových a pistolových disciplínách klub zabezpečuje základní vybavení, materiál, trenérské a organizační zabezpečení. Malorážkové a vzduchovkové disciplíny střílíme na střelnici ASO Dukla Plzeň. Vzduchovkové disciplíny - mládež vleže střílí na střelnici Olymp Plzeň MV.

Sportovně střelecký klub RAPID Plzeň tímto děkuje státním orgánům, orgánům
města Plzně
a Plzeňského kraje za poskytnutí finanční podpory především na činnost
mládeže v klubu.

17.4. Fiala cup VzPi 40 - 6. kolo a celkové vyhodnocení

V Plzni proběhlo 6. kolo soutěže „Fiala cup“ ve vzduchové pistoli 40 ran. Po skončení proběhlo celkové vyhodnocení tohoto již 6. ročníku. Závodu se zúčastnilo celkem 62 pistolářů a pistolářek v pěti kategoriích, což dlouho nepamatujeme. Soutěž má určitě svoji přízeň a ještě se závodí v týdnu. V tomto kole byly vidět opět naše klubové barvy.

V kategorii mužů a seniorů zvítězil Martin Kubeš starší výkonem 374 b. V kategorii žen, juniorek a juniorů skončila na druhém místě Rita Hyťhová výkonem 337 b. Naši nejlepší žáci jdou svými výkony nahoru. Na druhém místě skončil Vít Spiner výkonem 349 b. a na třetím místě skončil Eliáš Jánský výkonem 346 b.

V celkovém hodnocení tohoto ročníku se čtyři naši zástupci probojovali mezi vyhodnocené. V kategorii mužů a seniorů zvítězil Martin Kubeš starší výkonem 1137 b., na pátém místě skončil Jindřich Skupa výkonem 1090 b. V kategorii žactva skončil na druhém místě Vít Spiner výkonem 1035 b., na třetím místě skončil Eliáš Jánský výkonem 1000 b.

Všem našim gratulujeme !!!

14.4. Jarní cena Dukly - StP 3 x 20, SP 30 + 30

V Plzni začala nová kulová sezóna 2024 soutěžemi „Jarní cena Dukly“ v pistoli a „Jarní soutěž Dukly“ v pušce. Krásné letní počasí provázelo celý den. V pistolích byly vypsány disciplíny standardní a sportovní pistole.

Ve standardce se zúčastnilo 18 závodníků, ve sportce se zúčastnilo 54 závodníků. Na začátek sezóny je 72 startů velmi pěkná účast. Slušných výsledků bylo dosaženo „jen“ na medailových pozicích. Je začátek sezóny.

První soutěž nové sezóny si nenechalo ujít z našeho klubu sedm pistolářů, v kategorii žen a dorostu jsme neměli zastoupení.

Jediným, kdo podržel klubové barvy na stupních vítězů byl Jindřich Skupa. Ve sportovní pistoli v kategorii seniorů zvítězil výkonem 566 b. Gratulujeme !!!

Za týden nás čeká již 1. kolo KSZ a KZR.

10.3. M ČR 2024 - vzduchové zbraně

V Plzni probíhá vrchol domácí zimní sezóny „Mistrovství ČR“ pro rok 2024 ze vzduchových zbraní. V sobotu byla na programu vzduchová pistole, v neděli vzduchová puška. V obou disciplínách byly přidány kategorie seniorů a žáků. Ve vzduchové pušce zatím nemáme žádné závodníky. Ve vzduchové pistoli nám „cinkly“ celkem tři medaile.

Ta „nej“ byla v kategorii mužů. Zazářil náš nejlepší pistolář Martin Kubeš starší. V základním závodě dosáhl výkonu 563 b. a do finále postoupil ze šestého místa. Tam se vzepjal k úžasnému výkonu, dosáhl výkonu 231,8 b. a skončil na druhém místě. Gratulujeme !!!

Ne méně cenná nám „cinkla“ také v juniorech. Tomáš Tilňák dosáhl v základním závodě výkonu 560 b. a do finále postupoval z prvního místa. První místo bohužel neudržel a výkonem 210,2 b. skončil na krásném třetím místě. Také velká gratulace !!!

Třetí medaile „cinkla“ v družstvech kategorie muži. Družstvo ve složení P. Skopový, M. Kubeš a T. Tilňák skončilo na třetím místě výkonem 1683 b. Třetí gratulace !!!

Krásného úspěchu dosáhla v kategorii starších dorostenek Barbora Pechmanová. Na svém prvním M ČR skončila výkonem 345 b. hned pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Další gratulace !!!

Dalšího krásného úspěchu dosáhla naše nová pistolářka v kategorii žen Simona Kocourová. V základním závodě dosáhla výkonu 533 b. a postoupila do finále z osmého místa. Tam sbírala svoje první zkušenosti s atmosférou finále. Skončila na osmém místě výkonem 103,5 b. Určitě povzbuzení do její další práce.

Naše členky Simona Kocourová a Rita Hyťhová měli podíl na další medaili, tentokráte stříbrné. Družstvo Krajského sdružení Plzeň skončilo v kategorii žen na druhém místě.