9.10. Karlovarská liga - VzPi 60, 40 - 1.kolo


Vzduchovková sezóna se pomalu rozbíhá, začínají se konat první závody. V Karlových Varech odstartoval nový ročník Karlovarské ligy 1.kolem. Zároveň toto kolo bylo vypsáno jako „Olympiáda dětí mládeže“ pro střelce do 18 let. Organizace se tentokráte zhostil velmi dobře SSKP Sokolov, který pod patronací města Sokolov získal pro tento závod krásné poháry a věcné ceny. Na začátek sezóny se zúčastnilo celkem 53 pistolářů a pistolářek ve třech věkových kategoriích. Tato skutečnost potvrzuje stálý zájem pistolářů a pistolářek nejen z Karlovarského kraje o tuto soutěž.

V kategorii mužů a juniorů startovalo 10 pistolářů, v kategorii seniorů 10 pistolářů, v kategorii seniorů s oporou 3 pistoláři. Nejpočetnější byla tradičně třetí kategorie žen, juniorek a dorostu, kde stratovalo 30 pistolářů a pistolářek.

Z našeho klubu se tohoto kola zúčastnila Denisa Bezděčná, Lukáš Jouja a Tereza Tomanová, kteří startovali ve třetí kategorii. Na začátek si všichni vedli velmi dobře. Denisa vyhrála výkonem 374 b. Nejvíce mě překvapil svým výkonem Lukáš Jouja. S novou pistolí se kterou trénoval dvakrát dosáhl nového osobního rekordu 362 b. a posunul svoji hranici o tři body. V Olympiádě skončil na druhém místě a v pořadí tohoto kola skončil třetí. Moc gratuluju !!! Výkon naší třetí závodnice Terezy Tomanové 329 b. je na začátek sezóny velmi dobrý, určitě se bude nadále zlepšovat.

Musím říct, že se nám tento závod vydařil a se svými dvěma svěřenci jsme odjžděli spokojeni. Závod probíhal velmi dobře, vyhlášení výsledků s předáním cen proběhlo před půl třetí. Nyní už své myšlenky směřujeme na Tvrďáka Duelu, který nás čeká příští víkend v Lobzích.

Na Rajčeti najdete foto