16.10. Tvrďák Duelu - Mem.P.Lapáčka - 15.ročník


V Plzni - Lobzích proběhl již 15.ročník soutěže „Tvrďák Duelu“ zároveň pořádaná jako Memoriál Petra Lapáčka v disciplínách vzduchová pistole a puška.  Letošního ročníku se zúčastnil rekordní počet družstev, ve vzduchové pistoli 20 a v pušce 7. Soutěže se zúčastňují tříčlenná družstva, každý člen družstva odstřílí čtyři závody na 60 ran. Je to dohromady celkem 12 závodů na 60 ran. Celá soutěž trvá 24 hodin, začíná se v sobotu v 11,00hod. a končí v neděli v 11,00 hod. Je to krásný, ale zároveň náročný závod, který prověří připravenost a schopnosti každého družstva. Popularitu této soutěže zvyšuje fakt, že si družstva pro atraktivitu soutěže volí sami názvy svých družstev. V letošním ročníkubyli třeba tyto názvy : Super kachny, Měje to šumák, Výběr severního Chodska, Lopaty, Bagristi a Sára a další.

Z našeho klubu se opět zúčastnilo tradiční družstvo ve složení Zdeňka Strnádková, Lenka Protivová a Lukáš Jouja. Pro toto zápolení si vybralo příznačný název „Mikuláš a jeho doprovod“. Svými výkony se v této náročné soutěži neustále zlepšují. Všem třem se dařilo velmi dobře, jejich nejlepší výkony se pohybovaly od hranice 530 b. až téměř k hranici 550 b. Na to, že ve svých kategoriích při klasických závodech střílí pouze 40 ran, tak zvládli všichni čtyři celou soutěž velmi dobře. A celkovým výsledekem bylo zatím jejich nejlepší umístění. Skončili na krásném sedmém místě v konkurenci 20 družstev. Všem třem moc gratuluju ! ! !

Nyní si chvilku odpočine, příští víkend bude volno a hned následující začíná 1.kolo Zpč.poháru soutěží Plzeňská diabolka.   

Na Rajčeti najdete foto, výsledky najdete zde