8.1. Extraliga družstev 1.kolo - VzPi 40

Dlouho jsme po Novém roce nezaháleli. Náš klub uspořádal v neděli 1.kolo již 6.ročníku Extraligy družstev ve vzduchové pistoli. Oproti loňskému roku, kdy se zúčastnila tři družstva A a B to bylo se zájmem o mnoho lepší. Dvanáct klubů sestavilo jedno družstvo, některá tříčlenná, některá dvoučlenná, doplněná o hosta ze stejného kraje. Na výsledkové listině bylo nakonec dvanáct klubů a to mě jako hlavního organizátora moc těší. Těší mě také skutečnost, že nově zúčastněná družstva např. SSK Planá u M.Lázní i SSK Tachov si tento formát soutěže velmi pochvalovali. I pouštěná hudba během obou závodů je pro ně další zkušeností.

Naše družstvo prohrálo oba závody, první poměrem 20 : 4 s SSK Planá u M.Lázní a druhý poměrem 15 : 9 s SSK Praha 6. Přes dvě prohry však výsledky nebyly vůbec špatné. V prvním závodě byl nejlepší Lukáš Jouja s výsledkem 361 b., nezískal žádný bod. Pro Lukáše opět krásný výsledek. Zdeňka Strnádková dosáhla výkonu 352 b., bez bodového zisku. Tereza Tomanová dosáhla svého druhého nejlepšího výsledku 350 b., k tomu zisk čtyř bodů je pro Terezku určitě úspěchem.  Ve druhém závodě byla nejlepší Zdeňka Strnádková výkonem 358 b., se ziskem čtyř bodů byla určitě spokojena. Lukáš Jouja dosáhl výkonu 350 b. a získal jeden bod. Třetí člen družstva Václav Kuna získal čtyři body, s výsledkem 333 b. spokojen nebyl. K pěkným výsledkům všem gratuluji !!!

Příští týden v pátek a v sobotu čeká nominované závodníky mezinárodní závod GP Plzeň. V neděli se zúčastníme dalšího závodu na Košutce Lednová vzduchovka,tentokráte na elektroniku.

Na Rajčeti najdete foto