15.1. GP Plzeň - VzPi, VzPu, VzBT

V Lobzích proběhl první velký mezinárodní závod „GP Plzeň“ ze vzduchových zbraní v disciplínách VzPi, VzPu a VzBT. Soutěž v disciplínách VzPi a VzPu probíhala v pátek a v sobotu, byla vypsána do pěti směn. Začínalo se oba dny v osm hodin ráno a končilo v šest hodin večer. Finálové závody probíhaly v návaznosti na skončení jednotlivých kategorií základního závodu. Vzhledem k tomu, že jsem byl během tohoto závodu rozhodčí u hodnotícího přístroje po oba dny, neměl jsem vůbec čas na pořízení fotografií, jak z velké haly, tak z finálových soutěží. A co mám informace, tak se této věci nikdo jiný nezhostil. Velká škoda, že není fotodokumentace z tohoto významného závodu. Celkem se zúčastnilo 14 zahraničních delegací, včetně naší kompletní reprezantace a dalších nominovaných členů.  Dohromady se zúčastnilo 243 závodníků z patnácti zemí.

Z členů Centra sportu, nyní již Olympu byly úspěšné především po oba dny puškařky. V pátek i v neděli skončila druhá Gabriela Vognarová. V pátečním finále byly ještě další tři puškařky a v sobotním jedna.

Z klubu byli nominováni na tento závod jeden pistolář a dvě pistolářky. V tomto těžkém závodě získávali především zkušenosti. Na přední místa to nestačilo, nevadí. Pavel Skopový dosáhl výkonů 560 a 565 b., Zdeňka Strnádková 351 a 353 b., Lenka Protivová v sobotním závodě 361 b. Všem moc gratuluju, zvládli to velmi dobře.  

Jak si všichni vedli najdete ve výsledcích zde