28.5. ČPTM - 1.kolo - Č.Budějovice

V Českých Budějovicích proběhlo o víkendu 1.kolo Českého poháru talentované mládeže. Časový plán byl stejný jako v předchozích ročnících. V sobotu byly na programu disciplíny SM 60, VzPu 40, VzPi 40 a SP 30 + 30. V neděli probíhala disciplína SM 3 x 20. V pistolových disciplínách bylo ve vzduchové pistoli 53 startujících, ve sportovní pistoli 26 startujících. Ve sportovní malorážce vleže 74 startujících, ve vzduchové pušce 52 startujících, ve standardní mlarážce 3 x 20 30 startujících.

Z našeho klubu se zúčastnili tři pistoláři a jedna pistolářka. Dosáhli určitě velmi dobrých výsledků, byli v popředí výsledkových listin. Jedno umístění na stupních vítězů jsme získali. Ve vzduchové pistoli skončil na krásném druhém místě Lukáš Jouja výkonem 362 b. Martin Pojer ve stejné disciplíně skončil na šestém místě výkonem 359 b. a ve sportovní pistoli skončil na pátém místě výkonem 527 b. Tereza Tomanová skončila ve vzduchové pistoli na pátém místě výkonem 340 b.  K dosaženým výsledkům blahopřejeme !!! A k dalšímu zlepšování držíme palce.

Nemohu si však odpustit napsat jeden pozitivní postřeh. Konečně po spoustě let bylo vyslyšeno, aby se na tuto soutěž prováděla nominace. Nebyly připuštěny výsledky, které na této soutěži nemají co dělat. Protože jsem byl opět na pozvání pořadatele hlavní rozhodčí pistolových disciplín, vím o čem se mluví. Srovnáme-li výsledky loňska s letoškem, kvalita soutěže je vyšší. Hlavně u sportovní pistole. Zásahy se počítaly daleko snáze. Byly jenom dvě směny, všichni odjížděli včas domů, výsledky nebyly tak tragické. Věřme, že se v tomto bude nadále pokračovat a soutěž se přeci jenom více zkvalitní.