25.6. ČPTM - K.Vary - 2.kolo

O víkendu proběhlo v Karlových Varech 2.kolo ČPTM. Vzhledem k tomu, že jsem tentokráte nebyl přítomen píšu informace, které jsem postřehl z výsledkových listin. Přesto si neodpustím dvě poznámky. Tak, jak byla provedena při 1.kole v Č.Budějovicích nominace a kvalita byla znát, tak při tomto kole to bylo opět ve starých kolejích. Z výsledkových listin jsou vidět především v pistolových disciplínách výkony, které nemají co dělat na této soutěži. Druhou věcí jsou startovní listiny. Bylo vždy nepsaným pravidlem, že se mladí pistoláři a pistolářky losovali vždy vedle sebe do směn, aby to jejich trenéři neměli náročné při kontrole svých svěřenců. Bohužel, tak jak to bylo teď nalosováno jsem názoru, že  nebylo správně. Snad se v tomto udělá už konečně pořádek a soutěž bude mít svoji kvalitu.

Z našeho klubu se tohoto kola zúčastnili 4 pistoláři a 1 pistolářka. Tentokráte se nikdo neprosadil na stupně vítězů. Tři pistoláři Lukáš Jouja, Martin Pojer a Martin Zátko skončili uprostřed výslekdových listin v obou disciplínách. Ve vzduchové pistoli byl nejlepší Lukáš Jouja, který výkonem 356 b. skončil na devátém místě. Ve sportovní pistoli byl nejlepší Martin Zátko, který výkonem 523 b. skončil na jedenáctém místě. Josefu Gajdovi se nedařilo. Tereza Tomanová dosáhla nejlepších umístění. Ve  vzduchové pistoli určitě solidního výkonu 354 b., skončila na šestém místě. Ve sportovní pistoli asi spokojená nebyla, kde s výkonem 490 b. skončila na pátém místě.