1.10. Osterhonský střelecký maraton - VzPi, VzPu 100

V německém Osterhofenu se konal již „14.Osterhofenský střelecký maraton“ v disciplínách VzPi a VzPu 100. Program této soutěže je vypsán od pondělí 25.9. do soboty 30.9. Ve všední den jsou dvě směny od 18,00 do 22,00 hod. V sobotu také dvě směny od 12,00 do 16,00 hod. Každá disciplína se střílela na 10 stavech, pistole na elektroniku, puška na papírové terče. Vyhlášení výsledků se konalo   v sobotu v 18,00 hod.

Z našeho klubu se tohoto krásného, ale zároveň náročného závodu zúčastnil jeden dospělí pistolář a dvě dorostenecké pistolářky.

Krásného úspěchu dosáhly naše mladé pistolářky se kterými jsem vyrazil na tento závod především k získání zkušeností. Obě mě velmi mile překvapily, jak závod zvládly a jakého krásného výkonu dosáhly. V kategorii dorostu zvítězila Tereza Tomanová výkonem 882 b. Skvělé !!! Na druhém místě skončila Nikola Netolická výkonem 801 b. Vynikající !!! Oběma velká gratulace, tento výkon jim dal dostatek zkušeností a energie do dalšího tréninku. Obě zářily spokojeností, když přebíraly krásné poháry při vyhlašování výsledků.

Třetí náš zástupce Bohuslav Špaček skončil v kategorii mužů na třináctém místě hodnotným výkonem 860 b.

Na Rajčeti najdete foto, výsledky najdete zde

10.9. M ČR - kulové disciplíny

V Lobzích proběhl vrchol domácí kulové sezóny M ČR v pistolových a puškových disciplínách pro rok 2017. Soutěže v jednotlivých disciplínách probíhaly od pátku do neděle, celému mistrovství přálo příjemné počasí, i když po ránu bylo už dost studeno. Střelci našeho klubu se mezi domácí elitou určitě neztratili.

Většina našich nominovaných startovala v pistolových disciplínách, v puškových disciplínách jsme měli jediného zástupce.  V soutěžích jednotlivců se našim střelcům nepodařilo probojovat se svými výkony na stupně vítězů, v soutěžích družstev jsme získali tři cenné kovy.

Ve velkorážné pistoli družstvo v sestavě J. Skupa, P. Skopový a V. Hurt získalo stříbrné medaile výkonem 1650 b. Ve sportovní pistoli v mužích družstvo v sestavě P.Skopový, M.Kubeš a V.Hurt získalo bronzové medaile výkonem 1670 b. Ve standardní pistoli družstvo v sestavě P. Skopový, J. Skupa a M. Kubeš získalo bronzové medaile výkonem 1632 b.

V pistolových disciplínách měla nejblíže k medaili v jednotlivcích Petra Trdličková. Ve sportovní pistoli v kategori žen skončila po základním závodě na druhém místě výkonem 576 b. Po finále skončila celkově čtvrtá výkonem 17 zásahů. Dalšího pěkného umístění dosáhl Jindřich Skupa ve velkorážné pistoli, páté místo a výkon 563 b. Úspěchem je určitě páté místo Pavla Skopového ve sportovní pistoli v mužích výkonem 566 b. Pěkného výkonu dosáhl také Martin Kubeš mladší ve stejné disciplíně v kategorii dorostenců, šesté místo a výkon 547 b. Dařilo se určitě také Lence Protivové v juniorkách. Výkon 528 b. v základním závodě nebyl podle jejích představ, ale celkové páté místo výkonem 5 zásahů po finále je velmi dobré. Náš jediný zástupce v pušce Tomáš Jeřábek startoval v disciplíně LM 60, zde skončil na 12.místě výkonem 617,2 b. 

Všem našim úspěšným blahopřejeme a do zbytku kulové sezóny přejeme hodně štěstí.

výsledky najdete zde

20.8. Pohár Lobez + krajský přebor - SP 30 + 30

V Lobzích uspořádal náš klub soutěž „Pohár Lobez“ jako 4.kolo Zpč.poháru v disciplíně SP 30 + 30. Soutěž byla zároveň vypsána jako krajský přebor pro střelce Plzeňského kraje. Za krásného počasí startovalo 26 pistolářů a pistolářek ve třech kategoriích. Na dnešní dobu to není s účastí špatné. Musím však poznamenat, že bývala účast daleko vyšší. Opět jako každý rok jsme náš závod uspořádali na papírové terče, abychom závodníky mohli prezentovat až při příjezdu na střelnici. Vše jsme měli dobře zajištěno, závod proběhl bez problémů. Z našeho klubu se zúčastnilo 7 pistolářů a 1 pistolářka. Svými výsledky většina příjemně překvapila před blížícím se M ČR, které bude druhý víkend v září v Plzni.

V kategorii mužů zvítězil Pavel Skopový výkonem 574 b. V kategorii seniorů náš jediný zástupce Jiří Kupec skončil na osmém místě výkonem 528 b. Ve třetí kategorii se mezi oceněné probojoval Martin Kubeš mladší, který skončil výkonem 552 b. na pátém místě. Velmi příjmeně překvapila v této kategorii Tereza Tomanová, která si výkonem 501 b. posunula hranici osobního rekordu o plných 26 bodů. Moc gratuluji !!!

V krajském přeboru v mužské kategorii zvítězil Pavel Skopový - 574 b., třetí skončil Martin Kubeš starší - 562 b. V kategorii dorostu skončil na druhém místě Martin Kubeš mladší - 552 b., třetí skončil Matěj Zátko  - 548 b. Všem našim úspěšným gratulujeme !!! Příští víkend čeká naše nominované finále ČPTM a KZR, držte palce !!!

Na Rajčeti najdete foto

2.9. Klatovská sportka + Zpč.pohár

V Klatovech se konala soutěž Klatovská sportka v disciplíně sportovní pistole 30 + 30, která byla zároveň 5.kolem Zpč.poháru. Po skončení této soutěže bylo provedeno vyhodnocení tohoto ročníku Zpč.poháru. Ve startovním poli se sešlo „pouhých“ 11 pistolářů rozdělených do dvou věkových kategorií. Vzhledem k malému počtu závodníků jsme závod zvládli velmi brzy, v jedenáct hodin bylo vyhlášení výsledků. Závod provázelo již chladnější počasí.

Z našeho klubu se generálky před blížícím se M ČR zúčastnil pouze dorostenec Lukáš Jouja. Závod se mu vydařil tak napůl. První polovinu závodu zvládl velmi dobře, v otočném terči se nevyvaroval chyb. Přesto výsledek 516 b. je určitě slušný na jeho momentální možnosti. Kategorie mužů a junorů byla sloučena s dorostenci. Lukáš skončil na pátém místě.

V celkovém hodnocení Zpč.poháru jsme získali jedno umístění na stupních vítězů. V kategorii mužů a juniorů skončil na druhém místě Martim Kubeš celkovým ziskem 39 bodů.

Osobním zklamáním je pro mě počet střelců na tomto tradičním závodě a hlavně počet střelců - 4 - při vyhlašování Zpč.poháru. Polovinu pohárů, včetně střeliva jsem musel odvážet zpět. Nejenom proto jsem již při zahajení soutěže konstatoval, že toto je poslední ročník Zpč.poháru v této disciplíně.

Na Rajčeti najdete foto

Blíží se vrchol domácí kulové sezóny M ČR, držte všem našim nominovaným střelcům palce k co nejlepším úspěchům !!!

14.8. 3.kolo ČPTM

O víkendu proběhlo v Lobzích 3.kolo Českého poháru talentované mládeže, společné pro Čechy a Moravu. Časový program byl hlavně v sobotu dost časově nabitý, protože současně probíhalo také Akademické M ČR. Vše bylo upraveno tak, aby závodníci měli dostatek času přejít z jednoho střeliště na druhé. Ve vzduchové a sportovní pistoli byly vypsány tři směny. Ve sportovní pistoli museli závodníci ostřílet mířenou a hned následně otočný terč.  Z našeho klubu se tohoto společného kola ČPTM zúčastnilo 5 pistolářů. Nevedli si špatně, všichni skončili v první polovině výsledkových listin. Nejlépe si vedli Martin Kubeš a Václav Kuna. Martin zvítězil ve vzduchové pistoli výkonem 373 b., ve sportovní pistoli skončil na druhém místě výkonem 552 b. Václav zvítězil v nedělní rychlopalné pistioli výkonem 538 b.

Hned po skončení tohoto kole byla proveden nominace na finále ČPTM, které se koná za čtrnáct dní opět v Plzni.
Ve vzduchové pistoli byli nominováni : Martin Kubeš, Lukáš Jouja, Martin Pojer, Tereza Tomanová.
Ve sportovní pistoli byli nominováni : Martin Kubeš, Václav Kuna, Matěj Zátko.
V rychlopalné pistoli byl nominován : Václav Kuna. Držte všem našim nominovaným při finále palce.

Musím opět zmínit jednu věc při pohledu na výsledkové listiny tohoto kola - třicet procent závodníků by nemělo na této soutěži startovat, vzhledem k výkonnosti. Ještě štěstí, že se toto kolo opět na 25 m střelnici střílelo na papírové terče.

výsledky najdete zde