5.11. VC Dukly - VzPi 60, 40 - 2.k.Zpč.poháru

V Lobzích proběhlo 2.kolo Zpč.poháru ve vzduchové pistoli "VC Dukly". Účast byla tentokráte větší než před týdnem při 1.kole. Ve čtyřech věkových kategoriích startovalo 75 pistolářů a pistolářek. Obě dvě směny byly takřka zaplněné, v dalších směnách navazoval závod ve vzduchové pušce. Věřím, že při posledním 3.kole, které je v sobotu 2.12. bude účast stejná. Po tomto 3.kole máme tradiční finálový závod ve třech vypsaných kategoriích.

Z našeho klubu se tohoto kola zúčastnilo celkem 8 pistolářů a 2 pistolářky. I když se nedařilo jako před týdnem, výkony některých byly určitě velmi hodnotné. V kategorii mužů skončil na pátém místě Pavel Skopový výkonem 561 b. V kategorii seniorů skončil na osmém místě Vlastislav Fiala výkonem 538 b. V kategorii žen a juniorek jsme zastoupení neměli.

Největší, pětinásobné zastoupení jsme měli v kategorii dorostu. Výkony třech dorostenců a dvou dorostenek byly velmi dobré. Mezi oceněné se probojovali dva naši dorostenci. Na pátém místě skončil Martin Pojer výkonem 358 b. a na sedmém místě skončil Lukáš Jouja výkonem 357 b. Na desátém místě skončila Tereza Tomanová výkonem 352 b. a stejným výkonem skončil na jedenáctém místě Matěj Zátko. Největší radost mám z výkonu Nikoly Netolické. Ta si výkonem 340 b. zlepšila svůj osobní rekord o "22 bodů". Moc gratuluju, především našim mladým pistolářům za dosažené výkony.

Příští víkend nás čekají první jedničkové závody v Liberci.

Na Rajčeti najdete foto