7.1. Extraliga družstev - VzPi 40 - 1.kolo

Dlouho jsme po Novém roce nazaháleli. Náš klub uspořádal  1.kolo již 7.ročníku soutěže „Extraliga družstev“ ve vzduchové pistoli 40 ran. Koncem loňského roku se mi omluvila některá družstva z účasti na této soutěži. Kompletní sestavu  12 družstev se mi podařilo včas zajistit. Přijeli k nám dvě nová družstva z SSK Ústí n.Labem a SSK Chomutov, soutěž se těmto družstvům zamlouvá. Tento ročník budeme opět střílet dle formátu Evropské ligy mládeže. Čtyři položky, každá má čas 12 minut, mezi položkama 2 minuty pauza. Lepší z dvojice na jedné položce má dva body, při stejné položce mají oba střelci ve dvojici jeden bod. Musím pochválit všechny družstva za včasný příjezd na střelnici do půl desáté dopoledne, prezentace a losování proběhlo velmi hladce. První závod jsme začali v deset hodin dle propozic. Opět jsme po oba závody pouštěli reprodukovanou hudbu.

Naše družstvo bylo nalosováno do skupiny „B“. I když možná jsme v tomto kole měli relativně slabší soupeře, výkony našich pistolářů byly velmi dobré, obě utkání jsme vyhráli.

V prvním závodě jsme porazili SSK Cheb 21 : 3. Martin Kubeš starší dosáhl výkonu 363 b., získal 7 bodů. Martin Kubeš mladší dosáhl výkonu 366 b., získal 8 bodů. Jindřich Skupa dosáhl výkonu 356 b., získal 6 bodů.

Ve druhém utkání jsme porazili SSK Benešov 19 : 5. Martin Kubeš mladší dosáhl výkonu 362 b., získal 7 bodů. Martin Kubeš starší dosáhl výkonu 373 b., získal 4 body. Lukáš Jouja dosáhl výkonu 361 b., získal 8 bodů. V tabulce skupiny „B“ jsme po dvou závodech na prvním místě se ziskem dvou bodů.

Všem moc gratuluji !!!! Jediné co mě mrzí, že jsem neměl dostatek času k pořízení fotografií. Příští druhé kolo už by to mělo být lepší.