14.1. GP Plzeň - vzduchové zbraně - VzPi, VzPu, VzBT

V Lobzích proběhl první mezinárodní (dvoudenní) závod letošního roku „GP Plzeň“ v disciplínách VzPi, VzPu a VzBT. Ve čtvrtek proběhl volný trénink. Soutěže probíhaly v pátek a v sobotu, finálové závody navazovaly na jednotlivé kategorie po oba dny. Zúčastnilo se celkem 189 startujících ze 14 zemí, včetně 104 závodníků z České republiky. Poprvé se tyto závody v disciplínách vzduchová pistole a puška uskutečnily na elektronické terče. Závody byly vypsány na 40 elektronických stavech, ve čtyřech směnách po oba dny. Poprvé se od vydání nových pravidel v disciplíně VzPi, VzPu v kategorii žen a juniorek střílel závod na 60 ran. Výsledky v popředí výsledkových listin byly velmi zajímavé.

Z našeho klubu se na základě nominace tohoto závodu zúčastnili tři pistoláři. Největšího a krásného úspěchu v obou dnech dosáhl Martin Kubeš mladší v kategorii juniorů.

V pátek skončil po základním závodě na osmém místě výkonem 561 b. Ve finálovém závodě si o jedno místo polepšil, skončil celkově sedmý výkonem 131,7 b. Sobotní závod mu přinesl ještě větší úspěch. Po základním závodě skončil také osmý výkonem 560 b. Druhý finálový závod zvládl o mnoho lépe. Minimální ztráty v podobě tří osmiček a jedenácti desítek ho posunuly na krásné třetí místo výkonem 214,5 b. Moc gratulujeme k překrásnému úspěchu !!!

Příští víkend nás v sobotu v Lobzích čeká další závod „Chodský čakan“, který je zároveň krajským přeborem pro střelce Plzeňského kraje.