28.1. GP Liberec - VzPi 60, 40

V Liberci se konaly další jedničkové závody ze vzduchových zbraní. V sobotu „GP Liberec“, v neděli „GP Syner“. Oba dva závody se poprvé konaly na elektronické terče, které zapůjčil střelecký klub z polské Wroclavi. Vše bylo zorganizováno velmi dobře, včetně zajištěných krásných věcných cen v podobě velkých dárkových balíčků. Hudba během sobotního závodu při základních i při finálových závodech byla na úrovni.

Tyto závody si nenechalo z našeho klubu ujít 5 pistolářů a 1 pistolářka. V kvaltiní konkurenci našich pistolářů, včetně závodníků z Německa a Polska si v sobotním závodě“GP Liberec“ vedli velmi dobře. Dvě umístění na stupních vítězů a jedna další finálová účast jsou velkým úspěchem pro náš klub.

V kategorii mužů a juniorů startovali 4 pistoláři. Do finálového závodu se probojovali dva z nich. Ze čtvrtého místa postupoval Martin Kubeš starší výsledkem 563 b. Ze druhého místa postupoval Pavel Skopový výsledkem 565 b. Ve finále se více dařilo Martinu Kubešovi. Skončil po finále na druhém místě výkonem 234,6 b. Moc gratulujeme !!! Pavel Skopový skončil na sedmém místě výkonem 130,0 b. Martin Kubeš mladší dosáhl výkonu 550 b. skončil na 13. místě, jen tři body za finálovou účastí. V kategorii dorostu startoval 1 pistolář a 1 pistolářka. Velmi dobře tento závod zvládl Lukáš Jouja a zvítězil výborným výkonem 373 b. Moc gratulujeme !!! První zkušenosti na závodech této úrovně sbírala Nikola Netlická. Také ona zvládla závod bez větších chyb a byl z toho krásný výsledek 345 b. a 12.místo ze 24 startujících. Z obou mám velkou radost.

Všem našim úspěšným gratulujeme !!! Příští víkend nás čeká další jedničkový závod v Poděbradech.

Na Rajčeti najdete foto, výsledky najdete zde