4.3. Březnová vzduchovka - VzPi 60, 40

Jedna z posledních generálek pro pistoláře před M ČR se uskutečnila v sobotu na Košutce. SSK Plzeň - Slovany uspořádal poslední soutěž letošní vzduchovkové sezóny „Březnová vzduchovka“. Účast byla tentokráte početnější než na závodě v únoru. Zúčastnilo se 35 pistolářů a pistolářek ve čtyřech kategoriích, střílelo se na elektronické terče.

Z našeho klubu si tento přípravný závod nenechalo ujít 9 pistolářů a 2 pistolářky. Vedli si velmi dobře jak výsledky, tak umístěním. Na stupních vítězů jsme se umístili celkem 4 x, z toho jedno první místo, dvě druhé a jedno třetí místo.

V kategorii mužů a juniorů skončil na druhém místě Pavel Skopový výkonem 556 b., čtvrtý skončil Martin Kubeš mladší výkonem 552 b. V kategorii seniorů zvítězil Martin Kubeš starší velmi dobrým výkonem 562 b., druhý skončil Vlastislav Fiala výkonem 551 b. Velkou radost mám z výkonu Nikoly Netolické v kategorii dorostu. Výkonem 356 b. si zlepšila osobní rekord o „jeden“ a skončila na třetím místě. Na pátém místě se zlepšeným výkonem 344 b. oproti minulým závodům umístila Tereza Tomanová, také z tohoto zlepšení mám radost.

Všem úspěšným gratulujeme, držíme palce příští sobotu při M ČR.   

Na Rajčeti najdete foto