4.3. Extraliga družstev - VzPi 40 - 3.kolo

Náš klub uspořádal 3.kolo "Extraligy družstev" ve vzduchové pistoli, které bylo pro mnohé poslední generálkou před blížícím se M ČR za týden v Plzni. Organizačně jsme vše opět velmi dobře zvládli.

Pro všechna zúčastněná družstva jsem zajistil věcné ceny v pobobě krásných pohárů, něco zlatavého moku z Plzně a nějakých sladkostí. Každé družstvo bylo oceněno, aby odjíždělo spokojenější a rádi s k nám příští rok vrátili.

Bohužel nám toto kolo poznamenala chřipková epidemie. Družstvo SSK Cheb bohužel nepřijelo a družstvo SSK Borek přijelo pouze ve dvou . Nic to neubralo na atraktivitě závodu, družstvu Chebu předáme ocenění při M ČR.

Naše družstvo šlo do posledního 5.závodu s cílem porazit SSK Borek. I přes neúčast nejsilnějšího pistoláře z Borku se nám to povedlo a porazili jsme SSK Borek 22 : 2. Hodnotný výkon 376 b. dosáhl Martin Kubeš starší. V konečné tabulce skupiny „B“  jsme skončili na prvním místě se ziskem pěti bodů a šli jsme do souboje o celkové první místo proti vítězi skupiny „A“ SSK Dukla Plzeň. Tento finálový souboj byl napínavý až do poslední položky. Martin Kubeš starší dosáhl vynikajícho výkonu 382 b. Škoda, že Martin Kubeš mladší nedal v poslední položce o jeden bod více. Následoval by rozstřel a utkání by bylo ještě napínavější. Takto jsme prohráli nejtěsnějším možným rozdílem 13 : 11 a skončili jsme v 7.ročníku Extraligy družstev na celkovém druhém místě. Na závěr před vyhlášením výsledků jsme všechna zúčastněná družstva pozval na příští 8.ročník v roce 2019.

Našemu družstvu gratulujeme k tomuto úspěchu !!!!

Na Rajčeti najdete foto