11.3. M ČR "2018" - vzduchové zbraně.

V Lobzích proběhl vrchol letošní zimní sezóny „Mistrovství České republiky“ pro rok 2018 ze vzduchových zbraní. Poprvé se střílelo na elektronické terče. Ženy a juniorky v obou disciplínách stříleli závod na 60 ran, závod v mixu zatím zařazen nebyl. Vrcholnou soutež zorganizoval SSK Duel Praha. V sobotu bylo vypsáno 5 směn ve vzduchové pistoli a v neděli stejný počet směn ve vzduchové pušce.

Z našeho klubu jsme měli zastoupení pouze v sobotu ve vzduchové pistoli. Naši nejlepší se v domácí konkurenci svými výkony určitě neztratili, k zisku medaile v kategorii jednotlivců chybělo kousek štěstí. Tři čtvrtá a jedno páté místo mluví samo za sebe.

V kategorii mužů skončil na celkovém pátém místě Martin Kubeš starší výkonem 562 b. po základu, po finále výkonem 172,9 b. V kategorii juniorek končila na celkovém čtvrtém místě Lenka Protivová výkonem 554 b. po základu, po finále výkonem 183,3 b. V kategorii staších dorostenců skončil na čtvrtém místě Martin Kubeš mladší výkonem 366 b., bohužel bronzovou medaili prohrál na počet středových desítek. V kategorii starších dorostenek skončila na čtvrtém místě Tereza Tomanová výkonem 343 b., k bronzu chyběli jen dva body. Aby nebylo smůly málo naše družstvo v kategorii mužů v sestavě P.Skopový,J.Smetana a M.Kubeš st. skončilo na čtrvtém místě výkonem 1654 b.

Nakonec nám to přeci jenom cinklo. Naše družstvo mladých pistolářů v kategorii staršího dorostu v sestavě L.Jouja, M.Kubeš ml., M.Pojer skončilo na krásném druhém místě výkonem 1083 b. Moc gratulujeme !!!

Na Rajčeti najdete foto, výsledky najdete zde