12.8. 3.kolo ČPTM a Ak. M ČR

V Lobzích proběhlo 3.kolo ČPTM společné pro Čechy a Moravu zároveň s Akademickým M ČR. Organizaci mělo na startosti RSCM Plzeň. Program byl vypsán do dvou dnů.  Následně bude provedena nominace na finále ČPTM, které se bude konat za 14 dní opět v Plzni. Z našeho klubu se 3.kola ČPTM zúčastnili tři pistoláři, jedna pistolářka a Akademického M ČR jedna pistolářka.

Největšího úspěchu dosáhla Lenka Protivová. Ve vzduchové pistoli kategorie žen obsadila třetí místo krásným výkonem 556 b. Jak si vedli naši mladí pistoláři v ČPTM, spokojeni asi úplně nebyli. Ve vzduchové pistoli si vedl nejlépe Lukáš Jouja, kde dosáhl výkonu 364 b. a skončil na osmém místě. Výkon 515 b. ve sportovní pistoli také určitě není špatný, skončil na 22.místě. Martin Pojer si vedl nejlépe ve sportovní pistoli, kde dosáhl výkonu 532 b. a skončil na 15.místě. Ve vzduchové pistoli se mu tak nedařilo, dosáhl výkonu 322 b. a skončil na 39.místě. Kateřina Sochorová startovala ve vzduchové pistoli, kde dosáhla výkonu 321 b. a umístila se na 26.místě. Náš poslední zástupce Matěj Zátko startoval ve sportovní pistoli, kde dosáhl výkonu 489 b. a umístil se na 29.místě.

Opět si nemohu odpustit jednu poznámku, jako rozhodčí u terčů při disciplíně sportovní pistole. Přesto, že už je rozhodnuto o limitech postupu na jednotlivá kola ČPTM. Třicet procent závodníků nemá co dělat svými výkony ani společném kole ČPTM. Výkony raději nebudu uvádět, najděte ve výsledkových listinách a udělejte si obrázek sami.

Příští týden v neděli 19.8. pořádá náš klub soutěž „Pohár Lobez“ v disciplíně sportovní pistole v Lobzích, která je zároveň krajským přeborem pro střelce Plzeňského kraje.

výsledky najdete zde