28.10. Plzeňská diabolka - VzPi 60, 40 - 1.k.Zpč.poháru

Začala nová vzduchovková sezóna. V Plzni uspořádal náš klub soutěž „Plzeňská diabolka“ jako 1.kolo 23.ročníku Západočeského poháru. Vzhledem k tomu, že ženy a juniorky střílí závod 60 ran museli jsme v propozicích rozšířit kategorie na 4, finálové závody po 3.kole budou také 4. S tím si určitě velmi dobře poradíme. Mrzí mě však jedna věc. Účast při tomto 1.kole bylo pouhých 27 pistolářů a pistolářek. Musíte být rádi, že přišli a jen vzpomínám, kdy jsme měli i 140 pistolářů ve třech směnách na jednom kole.

Mezi 27 startujícími bylo 5 pistolářů a 2 pistolářky z našeho klubu. Na začátek sezóny si někteří vedli určitě velmi dobře. V kategorii seniorů zvítězil nejlepším výsledkem dne 562 b. Martin Kubeš starší. Dobře si vedli naši junioři v kategorii mužů a juniorů. Martin Kubeš mladší skončil pátý výkonem 551 b. Velmi dobře zvládl svoji první šedesátku v jednotlivém závodě Lukáš Jouja. Skončil na šestém místě slušným výkonem 533 b. Při účasti pouhých dvou dorostenek v kategorii dorostu zvítězila Tereza Tomanová výkonem 346 b. Tuto kategorii jsme vyhlašovali, ale nepředávali ocenění.

Všem našim úspěšným gratulujeme a hned držíme opět všem další týden v sobotu palce při soutěži VC Dukly.

Na Rajčeti najdete foto