26.11. GP Rapid "2018" - vzduchové zbraně

O víkendu uspořádal náš klub mezinárodní soutěž „GP Rapid Plzeň“ v disciplínách vzduchová pistole a puška. Tato soutěž je naším největším podnikem, který pořádáme. Zároveň je dalším jedničkovým sledovaným závodem pro potřeby reprezentace. Velmi mile nás překvapil zájem střelců o tento ročník soutěže stejně jako v loňském roce. Letos jsme poprvé v obou disciplínách vypsali čtyři kategorie. 1. Muži, junioři. 2. Ženy, juniorky. 3. Dorostenci. 4. Dorostenky.

Po oba dny jsme začínali v osm hodin ráno nástupem na stanoviště. V sobotu bylo vypsáno šest směn, končili jsme vyhlášením výsledků v půl osmé večer. Finálové závody navazovaly po skončení jednotlivých kategorií. V neděli bylo vypsáno pět směn bez finálových závodů, končili jsme v šest hodin večer vyhlášením výsledků. Vypsané směny jak v sobotu, tak i v neděli byly takřka plné. Jen pár míst bylo volných.

Vše jsme jako pořadatelé zvládli velmi dobře. Pozitivních ohlasů se nám dostalo, že jsme při vyhlašování výsledků nejlepším udělovali medaile. Samozřejmě nás velmi potěšila účast závodníků ze sedmi zahraničních států - Německa, Slovenska, Arménie, Bosny a Herzegoviny, Francie, Indie a Egypta.

Z našeho klubu jsme měli zastoupení jen ve vzduchové pistoli. Prosadit se v takové konkurenci na stupně vítězů není snadné. Jediného umístění dosáhla Tereza Tomanová v nedělním závodě v kategorii dorostenek, kde skončila na třetím místě výkonem 356 b. I přes jediný úspěch na stupních vítězů dosáhli  naši pistoláři kvalitních výkonů.V kategorii mužů a juniorů se nejvíce dařilo Martinu Kubešovi staršímu, který dosáhl výkonů 563 b. a 553 b. Martin Kubeš mladší dosáhl výkonů 549 b. a 566 b. Velmi dobře si vedl v nedělním závodě Lukáš Jouja, který dosáhl výkonu 544 b. V nedělním závodě dosáhla hezkého výkonu 536 b. Zdeňka Strnádková mezi ženami. Nejlepšího výkonu  z našich zástupců v dorostu dosáhl Martin Pojer - nedělní výkon 361 b. stačil na krásné páté místo a ocenění při vyhlášení výsledků.
Všem našim úspěšným gratulujeme !!!

Musím však zmínit ještě jednu pozitivní skutečnost z našeho závodu ! V sobotním závodě startoval ve vzduchové pistoli mezi muži a juniory Tomáš Pešek z SSK Hradec králové - Třebeš. Tento pistolář je kategorie SH1 - postižený na vozíku. Zvládl závod přímo skvěle. Dosáhl výkonu 574 b., což je v kategorii SH1 nový český rekord !!! Moc gratulujeme !!! Do finále postupoval z prvního místa, po fínále skončil na krásném šestém místě !!! I jemu moc gratulujeme !!!

Hned příští víkend v sobotu nás v Plzni čeká další závod - 3.kolo Zpč.poháru !!!

Na Rajčeti najdete foto