11.12. GP Praha "2018" - vzduchové zbraně

V Lobzích proběhl další jedničkový závod této sezóny „GP Praha“ v disciplínách VzPi, VzPu 60, 40 a RPVzPi.  Zájem střelců zúčastnit se tohoto tradičního závodu opět předčil všechna očekávání. Již tradičně byl závod vypsán do tří dnů, od pátku do neděle. Závod se  poprvé stříílel na elektronické terče.

V pátek byly vypsány dvě směny pro závod 60 ran a dvě směny pro závod 40 ran. Nejnáročnější byl sobotní program, kde muselo být vypsáno celkem 6 směn !!!  Začínali jsme v 9,00 hod. ráno a skončili ve 20,30 hod. !!! Finálové závody navazovaly průběžně po skončení kategorií. V neděli proběhly čtyři směny bez finálových závodů a závod v disciplíně RPVzPi . Průběh celého závodu proběhl bez problémů.

Tento závod v domácím prostředí si nenechali ujít členové našeho klubu. V obou dnech ve čtyřech kategoriích jsme měli zástupce v disciplíně vzduchová a rychlopalná pistole, ve vzduchové pušce jsme nikoho neměli. Oproti loňskému roku se naši pistoláři třikrát probojovali na stupně vítězů a třikrát získali ocenění do pátého místa. Určitě hodnotné výkony a moc gratulujeme !!!

V rychlopalné vzduchové pistoli skončil na druhém místě Jindřich Skupa výkonem 545 b. Nejúspěšnější byl Martin Kubeš mladší, který v kategorii junirů získal dvě bronzová místa. V sobotním závodě postupoval do finále z pátého místa výkonem 554 b. Ve finále dosáhl výkonu 211,0 b. V nedělním závodě svůj výkon zlepšil na 560 b. V sobotním závodě mezi muži postupoval  z 8.místa do finále výkonem 561 b. Martin Kubeš starší. Ve finále dosáhl výkonu 193,3 b. a skončil na čtvrtém místě. K bronzu chybělo jen trochu štěstí. V nedělním závodě skončila mezi ženami na čtvrtém místě Lenka Protivová v novém osobním rekordu 559 b. V kategorii dorostu skončil Matěj Zátko také v novém osobním rekordu 364 b. Krásných výkonů dosáhl Lukáš Jouja, který v této sezóně přešel do juniorů. Výkony  547 b. a  545 b., jeden a tři body za osobním rekordem, mají svoji hodnotu.

Zbývajícím našim zúčastněným se nedařilo určitě podle představ. Letos jsem bohužel neudělal žádné foto z průběhu soutěže. Sice jsem foťák měl sebou v pohotovosti, ale nějak nebyla chuť, inspirace a tah na branku.

Příští víkend v sobotu nás čeká závod na Košutce „Vánoční vzduchovka“ a v úterý 18.11. 3.kolo Fiala cupu v Lobzích.

výsledky najdete zde