6.1. Extraliga družstev - VzPi 40 - 1.kolo

Dlouho jsme po Novém roce nezaháleli. Náš klub uspořádal  1.kolo 8.ročníku soutěže „Extraliga družstev“ ve vzduchové pistoli 40 ran. Koncem loňského roku se mi omluvilo jedno družstvo z účasti na této soutěži. Kompletní sestavu  12 družstev se mi podařilo včas zajistit. Novým družstvem jsou pistoláři SSK Olymp Plzeň.

Budeme střílet dle formátu Evropské ligy mládeže. Čtyři položky, každá má čas 12 minut, mezi položkama 2 minuty pauza. Lepší z dvojice na jedné položce má dva body, při stejné položce mají oba střelci ve dvojici jeden bod. Družstva přijela na střelnici do půl desáté dopoledne, prezentace a losování proběhlo velmi hladce. Bohužel se na toto kolo omluvilo družstvo SSK Ústí n.Labem z tech. důvodů. Druhého a třetího kola se zúčastní. První závod jsme začali v deset hodin dle propozic. Opět jsme po oba závody pouštěli reprodukovanou hudbu.

Naše družstvo bylo nalosováno do skupiny „A“. Toto kolo stříleli pouze ve dvou. Přesto jejich výkony byly velmi dobré, oba Martinové se drželi velmi dobře. V prvním závodě jsme porazili SSK Cheb 10 : 10. Martin Kubeš starší dosáhl výkonu 374 b., získal 6 bodů. Martin Kubeš mladší dosáhl výkonu 365 b., získal 8 bodů. Ve druhém utkání jsme prohráli s SSK Borek 10 : 14. Martin Kubeš starší dosáhl výkonu 373 b., získal 4 body. Martin Kubeš mladší dosáhl výkonu 370 b., získal 8 bodů. V tabulce skupiny „A“ jsme po dvou závodech na čtvrtém místě se ziskem jednoho bodu. Všem moc gratuluji !!!!

Jediné co mě mrzí, že jsem neměl dostatek času k pořízení fotografií. Příští druhé kolo už by to mělo být lepší. Příští víkend čeká nominované závodníky mezinárodní „GP Plzně“ a v neděli se zúčastníme druhého závodu na Košutce pro pistoláře „Lednová vzduchovka“, tentokráte na elektroniku.