27.1. Chodský čakan + krajský přebor

V Lobzích proběhl již 35.ročník soutěže „Chodský čakan“ v disciplínách vzduchová pistole a puška, která byla zároveň krajským přeborem pro střelce z Plzeňského kraje. Vzhledem k většímu počtu přihlášených museli být uskutečněny celkem 4 směny. Pořadatele tento zájem mile překvapil, vše se zvládlo bez problémů. Soutěžilo se na 40 elektronických stavech, vždy 20 pro pistoli a 20 pro pušku.

Tuto tradiční soutěž si nenechali ujít naši pistoláři, ve vzduchové pušce jsme zastoupení neměli.  Ne všem se asi dařilo podle představ. Přesto se naše klubové barvy v kvalitní pistolové konkurenci neztratily. Čtyři umístění na stupních vítězů v soutěži a sedm umístění v krajském přeboru je toho dokladem.

Nejcenější je určitě kategorie dorostu soutěže, kde naši pistoláři obsadili první tři místa. První skončila Kateřina Sochorová výkonem 356 b., druhá skončila Tereza Tomanová výkonem 352 b. a třetí skončil Jan Kysela výkonem 347 b. V kategorii žen a juniorek skončila na druhém místě Lenka Protivová výkonem 546 b.

V krajském přeboru jsme získali 3 tituly krajského přeborníka, dvě druhá a dvě třetí místa. Krajskými přeborníky jsou v ženách Lenka Protivová, v dorostenkách Kateřina Sochorová a v dorostencích Jan Kysela. Na druhých místech skončili v dorostencích Matěj Zátko a v dorostenkách Tereza Tomanová. Na třetích místech skončili Jaromír Smetana v seniorech a Zdeňka Strnádková v ženách. Všem našim nejlepším gratulujeme !!!

Na Rajčeti najdete foto