25.8. Pohár Lobez + Kraj. Přebor - StP 20 + 20 + 20, SP 30 + 30

Náš klub uspořádal v Lobzích soutěž „Pohár Lobez“ v disciplínách standardní a sportovní pistole. Zároveň byla krajským přeborem pro střelce z Plzeňského kraje. Poprvé jsme měli možnost uspořádat tuto soutěž na elektronické terče. Naše obavy z menší účasti závodníků po zkušenostech z minulých let byly liché. Standardní pistole se zúčastnilo 16 pistolářů v jedné kategorii, sportovní pistole 31 pistolářů a pistolářek ve čtyřech kategoriích. Přijeli k nám také 4 účastníci až z Hradce Králové. Možnost vystřelit si přípravný závod na elektroniku před blížícím se M ČR přilákala slušný počet startujících.

Z našeho klubu se zúčastnilo celkem 8 pistolářů. Svými výkony si nevedli špatně, získali celkem šest umístění na stupních vítězů mezi oceněnými. Gratulujeme !!!

Ve standardní pistoli zvítězil Martin Kubeš mladší výkonem 553 b. Na třetím místě skončil Jindřich Skupa výkonem 547 b. Ve sportovní pistoli v kategorii mužů skončil na druhém místě Pavel Skopový solidním výkonem 562 b., na třetím místě skončil Martin Kubeš mladší výkonem 558 b. V seniorech skončil na druhém místě Martin Kubeš starší výkonem 557 b. V dorostu skončil na třetím místě Jan Kysela krásným výkonem 542 b.

V krajském přeboru byli naši pistoláři také úspěšní. Ve standardní pistoli zvítězil Martin Kubeš mladší - 553 b. Druhý skončil Jindřich Skupa - 547 b. Účast ve sportovní pistoli byla trochu chudší oproti minulým letům. Byly vyhlášeny jen tři kategorie - celkem 10 účastníků. Mužskou kategorii jsme obsadili v pořadí Pavel Skopový - 562 b., Martin Kubeš mladší - 558 b.a Martin Pojer - 528 b.. V seniorech zvítězil Martin Kubeš starší - 557 b. a třetí skončil Vladimír Hurt - 536 b. V dorostu zvítězil Jan Kysela - 542 b., druhý skončil Matěj Zátko - 538 b.

Všem našim oceněným gratulujeme a věřme, že forma s blížícím se M ČR bude ještě stoupat !!!

Na Rajčeti najdete foto