12.9. - 1.Mistrovství světa seniorů SUHL

V německém Suhlu probíhá 8. - 16.9.2019 „1st ISSF World Masters Championship“ - 1.Mistrovství světa seniorů ve sportovní střelbě. Toto mistrovství je vypsáno v olympijských a neolympijských disciplínách pro střelce starší věku 45 let rozdělených do pěti věkových kategorií. V kategorii 45 - 54 let a 55 - 64 let mají vítězové oficiální titul „Mistr světa“. V kategorii 65 - 69 let, 70 - 74 let a 75 let a starší střílí také o umístění, medaile, vítězové však nemají oficiální titul „Mistr světa“. Startovní pole čítá celkem 427 střelců ze 32 států.

Z naší republiky byli ve startovním poli jeden puškař a jeden pistolář. Jediným pistolářem byl Pavel Skopový, člen našeho klubu SSKP Rapid Plzeň v nejmladší kategorii seniorů. Svými výsledky rozhodně nezklamal, zisk dvou medailí jsou určitě velkým úspěchem.  Startoval ve třech disciplínách.

Ve sportovní pistoli dosáhl výkonu 550 b. a skončil na osmém místě. Vzduchová a libovolná pistole byli pro něj medailové. Ve vzduchové pistoli dosáhl v základním závodě výkonu 556 b., do finále postupoval ze šestého místa. Finálový závod se mu velmi dobře povedl, krásným výkonem 208,6 b. skončil na třetím místě. V libovolné pistoli se posunul ještě o místo výše, výkonem 526 b. skončil na druhém místě.