23.9. Mistrovství ČR 2019 - kulové disciplíny

V Plzni - Lobzích proběhl vrchol letošní sezóny „Mistrovství České republiky“ z kulových zbraní v pistolových a puškových disciplínách pro rok 2019. Pořadatelem a organizátorem byl pro tento rok samotný Český střelecký svaz z.s., sekretariát ČSS. Program byl vypsán jako tradičně do tří dnů. Poslední letní dny přinesly po celý víkend také krásné slunečné počasí.

Mimořádně úspěšné bylo toto mistrovství pro členy našeho klubu. Zisk devíti medailí v jednotlivcích a dvou titulů M ČR v družstvech dlouho nepamatujeme. Všechny medaile jsme získali v pistolových disciplínách.

Jediný zástupce v puškových disciplínách Tomáš Jeřábek startoval pouze v disciplíně LM 60. Bojoval velmi dobře, skončil na nepopulárním čtvrtém místě výkonem 622,4 b. o 0,9 bodu za třetím místem. Gratulujeme !!!

V pátečním programu jsme získali tři medaile. V disciplíně libovolná pistole skončil na třetím místě Martin Kubeš starší výkonem 535 b. Ve velkorážné pistoli skončil na druhém místě Jindřich Skupa výkonem 569 b. Družstvo v sestavě J.Skupa, P.Skopový a M.Kubeš starší získalo výkonem 1681 b. titul Mistra ČR.

V sobotním programu jsme získali jednu medaili. Ve sportovní pistoli skončil na druhém místě Martin Kubeš starší výkonem 567 b. Ve stejné disciplíně v kategorii dorostu startoval na svém prvním M ČR startoval Jan Kysela. Dosáhl určitě hodnotného výkonu 544 b., skončil na sedmém místě.

Nejvíce medailí, celkem sedm jsme získali v neděli. V rychlopalné pistoli kategorie juniorů skončil po základním závodě na šestém místě Martin Kubeš mladší výkonem 548 b.Ve finále se hodně zlepšil a s 18 zásahy skončil na třetím místě. Ve sportovní pistoli kategorie žen postupovala z prvního místa Petra Trdličková do finále výkonem 570 b. Ve finále si svoji pozici udržela a s 28 zásahy po finále získala titul Mistr ČR. V Juniorkách jsme měli dvojnásobné zastoupení. Tereza Tomanová postupoval do finále ze druhého místa výkonem 550 b. Ve finále si druhé místo udržela, dosáhla 6 zásahů. Kateřina Sochorová postupovala do finále ze čtvrtého místa výkonem 516 b. Ve finále se o jedno místo zlepšila a s 5 zásahy skončila na třetím místě. Poslední disciplínou byla standardní pistole. Jindřich Skupa skončil na druhém místě výkonem 554 b. Na třetím místě skončil Pavel Skopový výkonem 547 b. Družstvo v sestavě J.Skupa, P.Skopový a M.Kubeš starší získalo výkonem 1644 b. titul Mistr ČR.