2.12. GP Rapid "2019" - vzduchové zbraně

Náš klub uspořádal další ročník mezinárodní soutěže „GP Rapid“ ze vzduchových zbraní.  Účast byla tentokráte o něco menší než v minulých ročnících. V sobotu bylo na programu vypsáno 5 směn, včetně finálových závodů. Nedělení program bez finále jsme nakonec stáhli na 4 směny. Nezúčastnila se celá naše reprezentace z důvodu účasti na závodech v Rakousku, ze zahraičí jsme měli pouze jednoho startujícícho. Menší účast určitě neměla vliv na kvalitu dosažených výsledků.

Z našeho klubu se zúčastnilo celkem 12 pistolářů, 3 pistolářky a 1 puškař. Ti nejlepší, především v kategoriích mužů, juniorů a žen, juniorek si vedli dobře. Zisk tří umístění na stupních vítězů a dalších tří finálových umístění je toho důkazem.

V sobotu cinkla jedna medaile a dosáhli jsme tři finálová umístění. Ve vzduchové pistoli kategorie mužů a juniorů postupoval z krásného třetího místa do finále Martin Kubeš starší s výsledkem 569 b. Ve finále se nevyvaroval chyb a s výsledkem 169,7 b. skončil na 5.místě. Ve stejné kategorii postupoval do finále ze sedmého místa Martin Kubeš s výsledkem 561 b. Ve finále bez chyb střílel velmi dobře, s výsledkem 235,0 b. skončil na druhém místě. Gratulujume !!! V kategorii žen a juniorek jsme měli dvě střelkyně. Tereza Tomanová postupovala do finále ze čtvrtého místa s výsledkem 541 b. Jedna velká chyba ji bohužel stála umístění na bedně, s výsledkem 185,9 b. skončila na čtvrtém místě. Kateřina Sochorová postupovala do finále ze sedmého místa s výsledkem 532 b. Ve finále svůj výkon zlepšila s výsledkem 166,5 b. skončila na pátém místě. V kategorii dorostu byl nejlepší našich 7 střeleckých nadějí Jan Kysela, který skončil na 15 místě s výsledkem 339 b.

V neděli cinkly dvě medaile. Ve vzduchové pistoli v kategorii mužů a juniorů skončil na druhém místě Martin Kubeš mladší výkonem 564 b. Na třetím místě stejným výkonem 564 b. skončil Martin Kubeš starší. Takzvaně prohrál na plichtu i počet středových desítek. Musela rozhodnout poslední položka, kterou měl Martin mladší lepší. V kategorii žen a juniorek se Tereze Tomanové a Kateřině Sochorové tolik nedařilo.V kategorii dorostu byl nejlepší z našich 7 střeleckých nadějí Jan Bultas, který skončil na čtvrtém místě výkonem 345 b. Jediný náš dorostenecký puškař dosáhl výkonu 372,9 b. Pro něj byl tento závod spíše k získávání velkých zkušeností.

Všem našim úspešným pistolářům gratulujeme !!! Příští týden v neděli 8.12. nás čeká 3.kolo Západočeského poháru s tradičním finálovým závodem v jednotlivých kategoriích. Za čtrnáct dní 13. - 15.12. opět v Plzni další jedničkový závod „GP Praha“.

Na Rajčeti najdete foto