16.2. Únorová vzduchovka - VzPi 60, 40

Na Košutce proběhla třetí soutěž pro pistoláře „Únorová vzduchovka“, tentokráte na papírové terče. Vzhledem k tomu, že se blíží M ČR pistoláři jsou hladoví po kvalitních závodech a shánějí výsledky na kvalitních střelnicích. Proto takovou účast tento závod nepamatuje. Zúčastnilo se celkem 69 pistolářů a pistolářek ve čtyřech kategoriích, což do účasti je rekord této soutěže. Pořadatele tato skutečnost těší, vše zvládl bez problémů.

Z našeho klubu byla také účast velmi početná, celkem startovalo 16 pistolářů a pistolářek. Ti nejlepší si vedli opravdu velmi dobře, získali celkem čtyři umístění na stupních vítězů.

V kategorii mužů skončil na druhém místě Pavel Skopový výkonem 565 b., na třetím místě skončil Ján Hitka výkonem 561 b. V kategorii seniorů zvítězil Martin Kubeš starší výkonem 571 b. V kategorii žen skončila na třetím místě Zdeňka Strnádková výkonem 533 b. V kategorii dorostu obsadil bramborové čtvrté místo stále se lepšící Tomáš Tilňák výkonem 361 b. Menší počet středových destek ho připravil o bronzovou příčku.

Poslední pistolový závod na Košutce se koná v sobotu 7.3. na elektronické terče.