1.3. Extraliga družstev - VzPi 40 - 3.kolo

V Lobzích proběhlo 3.kolo Extraligy družstev ve vzduchové pistoli, které uspořádal náš klub. Vše proběhlo bez sebemenších problémů. Opět jsme nebyli bohužel v plném počtu.  Ze zdravotních důvodů omluvilo družstvo SSK Cheb. Zbývajícíh 11 družstev přijelo včas v nahlášených sestavách.

Naše družstvo v pátém závodě mělo pouze trénink na finálový závod o postup do Extraligy. Soupeřem mělo být zdravotně indisponované družstvo SSK Cheb. Naši pistoláři dosáhli velmi hodnotných výsledků. Martin Kubeš starší dosáhl výkonu 381 b., Ján Hitka dosáhl výkonu 369 b., Jindřich Skupa dosáhl výkonu 360 b. Bez soupeře jsme zvítězili 24 : 0, do tabulky jsme si připsali pátý bod a skončili jsme na prvním místě 1.ligy.  Čekali jsme jaký soupeř nás bude čekat v boji o postup do Extraligy.

Po vítězství nad SSKP Sokolov to byl nakonec SSK Benešov. Boj byl velmi těsný, napínavý,nakonec jsme zvítězili 14 : 10 a postoupili do Extraligy příštího 10.ročníku v roce 2021. Naši pistoláři dosáhli opět velmi dobrých výsledků. Martin Kubeš starší dosáhl 376 b., získal 4 body. Ján Hitka dosáhl 367 b., získal 3 body. Jindřich Skupa dosáhl 357 b., získal 7 bodů. Našim pistolářů gratulujeme k postupu do Extraligy.

Musím se však zmínit o zajímavosti, která zatraktivnila tento ročník Extraligy. Rozdělení na Extraligu a 1.ligu po šesti družstvech bylo správnou trefou do černého. Hlavně boje o udržení v Extralize a o postup do Extraligy byly napínavé až do konce.

Nyní se už připravujeme na  vrchol domácí sezóny M ČR ze vzduchových zbraní za čtrnáct dní v Plzni.  

Na Rajčeti najdete foto