10.8. Pohár Lobez - StP 20 + 20 + 20, SP 30 + 30 - kraj.přebor

Náš klub uspořádal v Lobzích soutěž „Pohár Lobez“ v disciplínách standardní a sportovní pistole. Zároveň byla krajským přeborem pro střelce z Plzeňského kraje. Krásné, slunečné počasí provázelo průběh obou disciplín. Jako pořadatelé jsme byli příjemně překvapeni početnou účastí pistolářů. Ve standardní pistoli se zúčastnilo 12 startujících a ve sportovní pistoli 38 startujících. Blíží se M ČR, stříleli jsme na elektronické terče, tak tyto věci přilákali početné startovní pole.

Vše jsme zvládli bez problémů, hodinu po poledni jsme vyhlašovali výsledky obou disciplín. Závod si nenechali ujít také naši pistoláři a pistolářky. S blížícím se M ČR se výkony našich nejlepších zlepšují i když to stále není to pravé. Na stupních vítězů mezi oceněnými byly naše klubové barvy opět vidět.

Ve standardní pistoli zvítězil Martin Kubeš mladší výkonem 556 b. Na druhém místě skončil Martin Kubeš starší výkonem 553 b. Ve stejném pořadí skončili i v krajském přeboru této disciplíny.

Ve sportovní pistoli byly vypsány čtyři věkové kategorie. V kategorii mužů zvítězil Martin Kubeš mladší hodnotným výkonem 578 b. Zároveň je krajským přeborníkem. V kategorii seniorů zvítězil Martin Kubeš starší výkonem 567 b. Mezi vyhodnocené se na čtvrté místo probojoval Vlastislav Fiala výkonem 533 b. Martin Kubeš starší je zároveň krajským přeborníkem, Vlastislav Fiala skončil na třetím místě. V kategorii žen a juniorek jsme zastoupení neměli. V kategorii dorostu skončil na druhém místě Jan Kysela výkonem 534 b. Na třetím místě skončila Jindra Vejskalová v novém osobním rekordu 525 b., zlepšený o celých „20 bodů“. Moc gratulujeme !!! V krajském přeboru je Jan Kysela krajským přeborníkem, na druhém místě skončila Jindra Vejskalová a na třetím místě skončil Tomáš Tilňák výkonem 508 b.

Po organizační stránce vše proběhlo bez problémů, všichni včas odjížděli spokojeni. Všem našim oceněným gratulujeme !!! Příští víkend nás čeká v Plzni 3.kolo ČPM a A M ČR.

Na Rajčeti najdete foto