20.9. Mistrovství ČR 2020 - kulové disciplíny

V Plzni proběhlo Mistrovství České republiky z kulových zbraní pro rok 2020 v puškových a pistolových disciplínách. Třídenní klání provázelo krásné počasí, i když po ránu už nebylo nejtepleji. Z našeho klubu se až na omluvené výjimky zúčastnili všichni nominovaní pistoláři a pistolářky. Toto Mistrovství bylo pro nás mimořádně úspěšné. Zisk celkem 8 medailí je toho dokladem, z toho 5 v soutěžích jednotlivců a 3 v soutěžích družstev.

V pátečním programu jsme získali 3 medaile. Družstvo v libovolné pistoli v sestavě P. Skopový, L. Skopová a Martin Kubeš starší skončilo na 2. místě výkonem 1532 b. Ve velkorážné pistoli skončil na 3. místě Martin Kubeš starší krásným výkonem 572 b. Družstvo mužů v sestavě M. Kubeš st., P. Skopový a J. Skupa skončilo na 2. místě výkonem 1692 b.

V sobotním programu jsme získali také 3 medaile, z toho 1 titul M ČR. Ve sportovní pistoli skončil opět na 3. místě Martin Kubeš starší výborným výkonem 576 b. Hned za ním na 4. místě skončil Jindřich Skupa výkonem 571 b. Družstvo mužů v sestavě M. Kubeš st., J. Skupa a P. Skopový získalo titul M ČR výkonem 1706 b. Martin Kubeš mladší ve stejné disciplíně v kategorii juniorů skončil na 2. místě výborným výkonem 575 b.

V nedělním programu jsme získali dvě medaile. V disciplíně rychlopalná pistole v kategorii juniorů skončil po základním závodě Martin Kubeš mladší na 4. místě výkonem 556 b. Ve finále se zlepšil o jednu příčku a výkonem 15 zásahů skončil na 3. místě. Další medaili získal Martin Kubeš mladší v disciplíně StP 20 + 20 + 20, výkonem 558 b. skončil na 2. místě. Všem našim úspěšným blahopřejeme  a děkujeme za reprezentaci klubu !!!

výsledky najdete zde