14.12. GP Praha - VzPi, VzPu, RPVzPi

O víkendu proběhl v Lobzích první velký závod ze vzduchových zbraní „GP Praha“. Tradičně pro velký zájem byl program vypsán na tři dny. Aby v neděli nebylo moc směn, v pátek se předstřelovali 2. směny, které byly z polovina zaplněny. V sobotu byly finálové závody a v neděli tradičně rychlopalná vzduchová pistole. Vše bylo ovlivněno koronavirovou krizí. Při prezentaci byly prováděny kontroly dle nařízení MZČR a mezi směnami byly půlhodinové pauzy, aby se v hale stačili všichni vystřídat.

Z našeho klubu se zúčastnilo  6 pistolářů a 2 pistolářky. Mezi oceněné se probojoval pouze v sobotu Pavel Skopový v kategorii mužů, kde skončil na 5.místě po finále. Výsledky i umístěním se dařilo pouze našim mužům.

V sobotu skončil na 5.místě Jiří Geleti výkonem 563 b., po finále s výkonem 134,1 b. skončil na 7.místě. Martin Kubeš starší skončil na 6.místě výkonem 559 b., do finále nenastoupil. Pavel Skopový skončil na 8.místě výkonem 556 b., po finále skončil na 5.místě výkonem 175,5 b.

V neděli skončil na 7.místě Jiří Geleti výkonem 563 b., na 8.místě skončil Martin Kubeš starší výkonem 556 b. Našim dvěma pistolářkám v kategorii žen, ani našemu jedinému dorostenci v kategorii dorostu se tolik nedařilo, aby se prosadili do popředí  . Nevadí příště to bude určitě lepší. Našim úspěšným gratulujeme !!! Také se musím omluvit, že nejsou tentokráte žádné foto. Nový přístroj jsem sice sebou měl, ale nějak nebyl čas a klid, tak příště po Novém roce určitě zase něco bude.