6.3. Extraliga družstev VzPi 40 - 3.kolo

Náš klub uspořádal 3.kolo letošního 10. ročníku Extraligy družstev ve vzduchové pistoli. Pro mnohé zúčastněné byl závod generálkou před M ČR, které bude příští týden. Poprvé jsme závod zkusili na elektronické terče a vše proběhlo bez závad, časově rychleji než na papíry. Od příštího ročníku budeme závodit na elektroniku. Opět nás bylo o jedno družstvo méně, takže bylo vyhodnoceno jedenáct družstev.

Naše družstvo mělo v pátém závodě těžkého soupeře SSK Borek. Bohužel se nedařilo a prohráli jsme 21 : 3. Jiří Geleti dosáhl výkonu 354 b., nezískal žádný bod. Jindřich Skupa dosáhl výkonu 356 b., získal 2 body. Ján Hitka dosáhl výkonu 351 b., získal 1 bod. V tabulce Extraligy jsme skončili na čtvrtém místě se ziskem 2 bodů. V závodě o umístění jsme šli do boje o 3. místo s SSK Duel Praha. Prohráli jsme 17 : 7 a skončili jsme v tomto ročníku na 4. místě. Výsledky byly o něco lepší něž v předešlém závodě. Jindřich Skupa dosáhl výkonu 362 b., získal 2 body. Jiří Geleti dosáhl výkonu 358 b., získal 3 body. Ján Hitka dosáhl výkonu 362 b., získal dva body.

Dočkali jsme se jednoho napínavého momentu. V souboji družstev SSK Bílina a SSK Karlovy Vary o postup do Extraligy. Závod skončil nerozhodně 12 : 12, načež musel rozhodnout rozstřel. V tom zvítězili Karlovy Vary 2 : 1 a postoupili. Na závěr byla všechna družstva oceněna tradičními cenami. Všichni odjížděli spokojeni a věřím, že se opět za rok sejdeme ve stejné sestavě při dalším ročníku. Teď držte palce všem našim nominovaným při M ČR za týden opět v Lobzích.