18.7. Český pohár mládeže 2.kolo - česká větev

O víkendu proběhlo v Českých Budějovicích 2.kolo soutěže „Český pohár mládeže“ - česká větev. Program byl tradičně rozepsán do dvou dnů. Pistolové disciplíny byly v sobotu, puškové v sobotu a v neděli. Celý víkend bylo krásné slunečné počasí, teplota byla únosná kolem 25 stupňů. Závod byl tradičně velmi dobře připraven celým týmem ředitele soutěže Petrem Voldánem. Hlavně kvalita občerstvení byla na špičkové úrovni. Kromě tradičních řízků s bramborovým salátem byly také borůvkové knedlíky. Velké díky oběma Ivankám.

Jako tradičně jsem byl opět pozván jako hlavní rozhodčí na pistolové disciplíny. Je to moje srdeční záležitost jezdit mezi partu správných lidí, což se všude nevidí. V pistolových disciplínách vše proběhlo v pořádku, kvalita výsledků se pomalu zvedá, žádný prohřešek proti pravidlům nebyl. 

Z našeho klubu se zúčastnil jediný náš pistolář Tomáš Tilňák. Minulý týden získal dvě medaile zlatou a stříbrnou na Letní olympiádě dětí a mládeže v Olomouckém kraji. I v tomto kole se mu vedlo také velmi dobře, jak výsledkově, tak umístěním. V dopolední vzduchové pistoli skončil na krásném třetím místě výkonem 361 b. Škoda pokažené třetí položky, mohlo to být ještě lepší. V odpolední sportovní pistoli skončil také na třetím místě výkonem 547 b.

Gratulujeme k výsledkům a držíme palce při třetím společném kole v Plzni 20. - 21.8.