12.12. GP Praha - VzPi, VzPu, RPVzPi

V Plzni proběhl o víkendu druhý jedničkový závod „GP Praha“ ze vzduchových zbraní v disciplínách vzduchová pistole a puška, rychlopalná vzduchová pistole. Zúčastnila se naše kompletní domácí špička, včetně dalších našich střelců ve čtyřech věkových kategoriích a mini výpravy ze Slovenska a Švýcarska. Závod se tradičně předstřeloval v pátek ve dvou směnách, aby nedělní program nebyl tak dlouhý.

O zájmu střelců všech věkových kategorií zúčastnit se tohoto závodu svědčí počet startů za celý víkend. Dohromady zaznamenal pořadatel 477 startů za oba dny a 22 startů v nedělní rychlopalné pistoli. V sobotu startovalo 244 závodníků a v neděli 233 závodníků.

Závod si nenechali ujít také naši pistoláři. V početném startovním poli jsme zaznamenali pouze dva úspěchy. V sobotu v kategorii mužů skončil po základním závodě na sedmém místě Pavel Skopový solidním výkonem 565 b. Ve finále se zlepšil o jedno místo, skončil na šestém místě výkonem 189,8 b. V neděli mezi juniory skončil na krásném třetím místě Tomáš Tilňák výkonem 550 b. a byl naším jediným oceněným závodníkem.

Zbývajíci naši pistoláři a pistolářky se svými výkony neprosadili.