8.1. Extraliga družstev - VzPi 40 - 1.k.

Je tu Nový rok 2023. Soutěže se rozbíhají naplno. Náš klub uspořádal 1.kolo již 11.ročníku soutěže „Extraliga družstev“ ve vzduchové pistoli. Po loňských pozitivních zkušenostech jsme stříleli na elektronické terče. Je to rychlejší a snadnější na vyhodnocení.  Po covidových lapáliích jsem rád, že přijela všechna družstva. Nikdo tentokráte nechyběl.

Díky naší vynikající obsluze v podobě F. Poláčka běžela elektronika bez chyb a hrála po celou dobu hudba.

Naše družstvo se tento rok zúčastní Extraligy. Toto kolo startovalo v sestavě Martin Kubeš starší, Jiří Geleti a Jindřich Skupa.

V prvním utkání podlehli družstvu SSK Duel Praha těsně 13 : 11. Martin Kubeš dosáhl výkonu 378 b., získal 5 bodů. Jiří Geleti dosáhl výkonu 365 b., získal také 5 bodů. Jindřich Skupa dosáhl výkonu 353 b., získal 1 bod.

Ve druhém závodě jsme porazili SSK Karlovy Vary poměrem 18 : 6. Martin Kubeš dosáhl výkonu 375 b., získal 8 bodů. Jiří Geleti dosáhl výkonu 365 b., získal 6 bodů. Jindřich Skupa dosáhl výkonu 355 b., získal 4 body. V tabulce Extraligy po druhém závodě jsme na třetím místě se ziskem jednoho bodu.

Další kolo Extraligy nás čeká v sobotu 28.1. Bohužel nebylo trochu času udělat nějakou fotografii. Mrzí mě to, snad to vyjde příště.